Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

In Other Waters

03.04.2020
69
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

V netradičnej sci-fi adventúre In Other Waters sa chopíte úlohy umelej inteligencie, a to vo chvíli, kedy je xenobiologička Ellery povolaná na planétu Gliese 677Cc. Potom čo sa dostane k opustenej základni, ocitne sa uväznená v obrovskom oceáne plnom tajomstiev s takmer nefunkčným potápačským oblekom. Vy máte za úlohu pomáhať Ellery rozlúštiť temnú históriu a unikátnu ekológiu cudzej planéty.

Hrateľnosť je založená na komunikácii medzi vami a Ellery, spolu so skenovaním a analyzovaním okolitého prostredia. Nenásilný sci-fi príbeh o povahe prírodného a umelého života kladie aj pálčivé otázky o tom, čo to znamená byť človekom v období extrémneho ničenia životného prostredia.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
In Other Waters dokáže zprostředkovat unikátní atmosféru osamocenosti na exoplanetě GJ 667 C c, kam se vydává xenobioložka Ellery Vas po zachycení signálu její kolegyně. Namísto očekávané pustiny ale na místě signálu překvapivě nachází životem kypící oceánský útes. Hráč pak představuje umělou inteligenci ovládající podmořský modul, kterým se Ellery pod oceánem pohybuje. Herní náplň pak spočívá v průzkumu minimalistické topografické mapy, po které se lze přesouvat výběrem předdefinovaných bodů, managementu kyslíku a energie (obojího je v zásadě vždy dostatek), zkoumáním organismů a postupným odhalováním toho, k čemu na planetě došlo.

Hra je navzdory mapě do značné míry textová - každé místo má svůj stručný popisek. Velká autorova pozornost byla věnována popisu organismů, které jakoby vypadly z učebnice biologie. Na objevených základnách pak budete moci zkoumat i taxonomii jednotlivých živočichů a rostlin a když je dostatečně popíšete, získáte nakonec i jejich skicu. Mezi vámi jako AI a Ellery dochází občas k lehké interakci, ale jde jen o prostý souhlas či nesouhlas, který nijak nemá vliv na příběh. Ten je v zásadě lineární, až by se dalo říci, že se jedná o textový walking simulátor, protože explorativní rozměr hry má na děj, stejně tak jako rozhovory s Ellery, minimální dopad, takže jen dotváří lyrickou atmosféru hry.

Přesto se jedná o poměrně hezky napsanou interactive fiction, která vás navzdory své jednoduchosti a krátkosti dokáže ponořit do snění s otevřenýma očima. Ostatně autor zužitkuje svoji stylistickou zdatnost ve své následující hře Citizen Sleeper, k níž In Other Waters tvoří příjemnou předehru.
+8