Depression Quest

14.02.2013
11.08.2014

freeware

Depression Quest je textová adventura (označovaná jako interaktivní (ne)fikce), vyprávějící příběh o životě s depresí. Původně vyšla 14. února 2013 jako webová hra na oficiálních stránkách, kde si ji je také možné zahrát. Setkáváte se zde s problémy a událostmi každodenního života (vztahy, práce) a snažíte se kromě nich vyřešit i vlastní "nemoc". Hra se pokouší ukázat široké veřejnosti účinky deprese, aby jí mohla lépe porozumět, a lidem trpícím depresí naopak sdělit, že v tom nejsou sami.

Celkově hra obsahuje přes 40 tisíc slov a několik možných zakončení. Nové možnosti se odemykají nebo uzavírají podle míry deprese a s tím spojené motivace. V průběhu hra tedy reaguje na vaše rozhodnutí, a to včetně zvuků v pozadí a grafických efektů.

@RNDr. Gunár Pavel (29.08.2014 10:58): Musím plně souhlasit. (I když třeba Coldplaz bral v potaz i tu hru, která mu nepřišla nic moc.) Tohle se hrou tolik nesouvisí, je to něco jiného než třeba WarZ, kde ta hra sama o sobě byla vykrádačkou a proto se kolem ní udělalo halo..

Depression Quest se jednoho krasneho dne objevil zdarma na Steamu, tak jsem si ho nainstaloval. Jako nejvetsi vytku bych po dohrani videl hlavne absenci jakehokoli save, kdy zkratka celou hru musite odjet na jeden zatah. Coz pri mnozstvi textu neni zrovna takova sranda.

Rovnez bych vypichl pritomnost voleb, ktere sice vidite, ale neni vam umozneno si je vybrat, protoze je vase herni postava tak depresivni, ze se k nim nedokaze odhodlat.

Hru jsem nakonec dohral na (snad) nejlepsi konec a asi se k ni vracet nebudu, jako jednorazovy experiment to ale nebylo spatne.

Teprve dnes jsem se docetl o jakesi kontroverzi, na vyslednem hodnoceni se ale pro mne nic nemeni.