Bone: Out from Boneville

Kostíci: Záhada tajemného údolí, Kostíci: Záhada tajemného lesa

15.09.2005 PC
Hra od Telltale je založená na komiksovej sérii, ktorej autorom je Jeff Smith. Bone je príbeh, príbeh troch stvorení, bratrancov, známych ako Bone. Milý a slušný Fone Bone, jeho večne ufrflaný a namosúrený "Phoney" Bone a veselý, bezstarostný Smiley Bone, ktorý s radosťou lezie Phoenymu na nervy svojou hrou na bendžo. Jedného dňa však musia naši „kostičkovia“ opustiť svoje milované mesto Boneville a ocitnú sa tak na nezamýšľanej ceste za dobrodružstvom. Spolu však neostanú dlho...útek z púšte pred rojom kobyliek ich rozdelí, a tak budú musieť opäť nájsť cestu k sebe. Medzitým si stihnú nájsť nových priateľov a spoznať aj pár nie práve prívetivých indivíduí.

Kostíky jsem dohrál už kdysi dávno s tím, že si seženu i druhý díl. To se mi ale nepodařilo a na hru jsem zapomněl. Až po krachu studia Telltale jsem při procházení seznamu zjistil, že mám restík :) Tedy jsem na tuhle adventurku koupil klíč za 30 Kč a... zjistil, že ve Steam verzi není český dabing. Kruci.

Ne, že bych proti angličtině něco měl, ale v téhle hře je dabing vážně dobrý. Kostíci sází na milý humor a dabing tomu dost pomáhá. Zkusil jsem tedy vytáhnout české zvukové soubory a vložit je do Steam verze. Dopadlo to... no řekněme "ne dobře". Synchronizace je u obou jazyků jiná, takže změnou zvuků se to celé rozsypalo.

Hra nabízí asi dvě hodiny jednoduchého adventuření a hlavním pilířem jsou rozhovory mezi postavami. A právě různorodé postavy a jejich "podivnosti" jsou to, co se mi líbilo nejvíc. Zamiloval jsem si vačičáky, blechu Teda, dívku Thorn a hlavně krysí obludy, co chtějí vařit :)

Moc se mi líbila také hudba, která umí vykouzlit milou až skoro pohádkovou atmosféru. Pokud si chcete odpočinout a užít si něco opravdu "light", jsou Kostíci výborná volba. Líbila by se mi delší herní doba a možná i trochu více hádanek, ale takhle jak to je, to taky úplně stačí.

Boink, boink! :)

Pro: Milý humor / Sympatické postavy / Skvělý CZ dabing

Proti: Krátká herní doba / Hledání ředkviček