The Walking Dead: The Final Season - Episode 1: Done Running

14.08.2018

The Final Season je závěrečnou kapitolou příběhu mladé Clementine v sérii Walking Dead. První epizoda Done Running začíná několik let po událostech z A New Frontier, kdy Clementine našla AJe a s ním stále putuje krajinou a čelí hrozbám jak ze strany mrtvých, tak i z těch živých. Ovšem po jedné nepříjemné příhodě se oba dva seznámí s jednou mládežnickou partou, která si vytvořila útulné útočiště v jedné bývalé škole. Po jejich spřátelení se zdá, že Clementine konečně našla poklidné místo k životu a výchovy AJe, nicméně nebezpečí číhá za každým rohem a ne vždy věci vypadají tak, jak se zdají.

Hráč si po předchozí sezóně opět zahraje za Clementine, s níž v rámci zaběhnuté série prozkoumává okolí a vede dialogy s ostatními postavami. Nově má hráč více svobody nad kontrolou pohybu a v některých případech i boje hlavní hrdinky, neboť systém kamery je nyní umístěn přes rameno. V některých dialozích se hráč opět musí rozhodnout mezi několika odpověďmi, které pak v různých mírách ovlivňují budoucí situace a události.

To bylo něco! Z malé holčičky Clem se stala dospělá badass holka. Hned od začátku epizoda působila jinak než předchozí série.

Líbila se mi komiksová grafika, která je narozdíl od minulých sezón hezká. Příběh měl ze začátku trošku slabší rozjezd, ale jakmile se v epizodě příběh rozjede, tak vás to nepustí.

Taky se mi dost líbila hororová atmosféra. Zejména byla atmosféra super v tom sklepě. Za takovou atmosféru by nemusel stydět ani ten nejlepší horor.

Příjemně mě překvapila začáteční znělka, která je fakt pěkná. Postavy ve hře nebyly vykresleny černobíle, což jen prospívá. Nejvíc mě zaujala postava Marlona. Jeho smrt byla podobná smrti Logana ve Fear the walking dead, takže byla naprosto nečekaná.

Abych jen nechválil, tak ovládání je pořád dost jednoduché a tak trochu stupidní (mačkej rychle klávesu "Q" a pak jednou zmáčkni "E"). Zas na druhou stranu přibyla možnost taktizování u boje, takže za mě téměř dokonalá epizoda.

Pro: Příběh, atmosféra, charaktery postav, hudba

Proti: Divné ovládání

Poslední sezónu jsem v době vydání úplně minul, částečně pro její exkluzivitu na Epicu a částečně pro svou zapomnětlivost. Vzhledem k počtu hodnocení tady na DH asi nebudu sám, ale když už člověk investuje čas do tolika předchozích sezón a drobných DLC, byla by škoda si nechat ujít zakončení příběhu, ne?

-> pokračování komentáře
  • XOne 75
Jakožto fanouška seriálových baletících zhniláků od AMC ( hlavně první 3 série ) a úspěšnému dohrání první, druhé i sérii New Frontier, stejně jako spin-off o Michonne ( kteroužto si pamatuji jako skvělé zjevení se svým němým, osekaným doprovodem v závěru tuším druhé nebo třetí seriálové série, kdy to ještě mělo grády ) bylo nevyhnutelné poprat se se závěrečnou ( snad ) sérií.

Jak obálka napovídá, setkáváme se opět s Clementine, která se po událostech v New Frontier ujme malého AJe a snaží se protloukat mrtvolným světem, jak to jde a vštěpuje malému černouškovi pravidla přežití.

V první epizodě narazí při hledání zásob na partičku výrostků, kteří obývají opuštěnou školu a zdá se, že by to mohl být vhodný přístav k zakotvení. Jak už to tak bývá, realita je jinde a mimo Chodců je Clem nucena se vypořádat i s tajemstvím jedné z postav a společně s AJem to vypadá, že s Done Running to nebude tak žhavé. Epizoda má 3 akty, pokud jste hráli některý z předchozích dílů, nic moc nepřekvapí, jede se ve starých kolejí ovládání, grafika, styl skládání příběhu a leccos se už dá odhadnout, snad se příběh pořádně rozjede - 75 % .