Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Walking Dead: A New Frontier - Episode 5: From the Gallows

The Walking Dead: Season 3 - Episode 5: From the Gallows

30.05.2017
21.01.2020
kompatibilní
73
74 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hradby Richmondu padly, armáda zombií převzala nadvládu nad městem. Napjatou situaci neulehčuje ani fakt, že mezi Javierem, Davidem a Clementine doutnají staré sváry a nezapomenuté křivdy z minulosti. V družině panuje nálada na bodu mrazu.

Jelikož nadchází čas rozhodující bitvy o přežití, veškerá vzájemná nevraživost musí jít stranou. Je zapotřebí jakýmkoliv způsobem stabilizovat nepříznivý stav věcí v Richmondu, chceme-li udržet naději na záchranu lidského pokolení. Naléhavost výzvy je opravdu značná, o to větší by mělo být naše odhodlání ji přijmout.

Již popáté (a tentokrát naposledy) se vydáváme posbírat chybějící střípky událostí předchozích, díky nimž si tak budeme moct ucelit jednu životní kapitolu jedné docela svérázné a komplikované rodinky.


Poslední diskuzní příspěvek

@Hazz (14.01.2023 12:06): Jak píše kolega níže, volby mají reálný dopad jenom na jiné věci než hráč očekává. Vyznění příběhu, charaktery postav a taky kdo přežije.
Jinak globální události sice proběhnou tak či tak, jen se k nim dostanete jinou cestou a jinak ovlivní právě ty postavy. Podivte se klidně na Walking Dead wiki a tam uvidíte kolik variací je např. kolem Gabea. Ale je pravda, že některé průchody sedí hře mnohem líp. Např. když usilujete o Kate a s Davidem se nesnášíte. Pak to všechno do sebe zapadá mnohem líp.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
Třetí série Walking Dead vzala všechny nešvary té druhé a rozvinula je do extrému: epizody jsou kratičké, hráč je lineárním dějem nucen do hloupých rozhodnutí, která nechce udělat (dobrovolně nakráčet doprostřed davu, který je připravený mě zlynčovat, je přibližně na stejné úrovni demence jako přechod přes zamrzlé jezero ve dvojce), zajímavé postavy dostanou málo prostoru a namísto toho se setkáváme s figurkami, na kterých nám ani nemůže začít záležet.

Na druhou stranu to není celé úplně špatné, nevadilo mi hrát za jinou postavu než za Clementine a Javierův zásadní problém "mám bráchu, který je debil, a nemůžu s tím nic dělat" s sebou přináší spoustu zajímavých možností. Bohužel to ale opět kazí zmiňovaná absence možnosti cokoliv nějak významně ovlivnit, dokonce ani předvídatelný konflikt o Kate. V jejím případě hra vykrádá zápletku z první série seriálu, takže v momentě, kdy zjistíme, že je David naživu, nemusí být člověk zrovna scénáristický génius, aby mu došlo, že ho dřív nebo později vytočí, že mu jeho mladší, slabší bratr ve volných chvilkách během boje se zombie přebral manželku. Problém je v tom, že ať od začátku děláte co můžete, abyste Kate odstrčili, stejně vše nakonec vyústí ve stejnou hádku.

Tady už je vážně absurdní tvrzení, že byl příběh "ušit" podle toho, jak jsme ho hráli. Příběh byl takový, jaký měl být a vy jste tomu prostě bezmocně přihlíželi. Vůbec to bylo všechno takové osekané a zkratkovité a v některých momentech se Telltale asi už vůbec nesnažili. Příklad: skupina lidí utíká před zombie, už se zdá, že jsou v bezpečí, když najednou ups - jedna postava náhle zařve. Nevím, jaká je přirozená reakce na to, když člověka vedle vás sežerou zombie, ale stoprocentně vím, že to není okamžitá recitace pohřební elegie (Byl to super člověk. Nezapomeneme.)

Sečteno podtrženo, hra měla mnohem větší potenciál, než co jsme ve výsledku poznali. O nějakých puzzlech nebo procházení už nemůže být pochopitelně ani řeč, na to Telltale evidentně rezignovali už dávno.

Koupím si pokračování? Tak co mi zbývá, když se tam konečně dozvíme, jak to teda bude s tou Clementine :)

Pro: záblesky dobrých nápadů; alespoň to rychle uteče

Proti: zkratkovité, lineární, nedomyšlené

+15
  • XOne 60
Jakožto fanouška seriálových baletících zhniláků od AMC ( hlavně první 3 série ) a úspěšnému dohrání první a druhé herní série jsem nutně musel sáhnout po New Frontier.

Tentokrát se série se točí okolo příběhu Javiho, bývalého baseballového hráče, který se ocitne s rodinou svého bratra na cestě před světem Muertos. Zase o nějaký ten rok odrostlejší Clementine, která se přimotá do cesty, zdá se tentokrát nebude hlavní postavou, což není na škodu, nicméně holka šikovná už nekňourá a naučila se efektivně likvidovat Chodce jako na pásu a protože jsem nepolíbený komiksovou předlohou Kirkmana, velice mě překvapila postava Ježíše a i kolonie Království, kteří se objeví na scéně a znal jsem ji jen z výše zmíněného seriálu.

Epizody byly rozděleny do kratších kapitol, poslední epizoda, stejně jako předchozí, se mi moc nelíbila, dramatický třesk v podobě rozuzlení trojúhelníkové romance se nekonal, zajímavé postavy, které bych rád viděl pokračovat, skončily. Celkově jsem v této třetí sezóně vnímal to, jak jsem byl vlastně tlačen nalinkovaným příběhem dopředu, volby nebyly vlastně nijak zvlášť důležité, všechno to tak nějak proběhne v rychlosti a počáteční nadšení postupně opadalo. Poslední epizodě dávám 60 %, za celou sezónu to vidím o pár procent výš 70 %
+6
  • PC 75
The Walking Dead A New Frontier je post-apokalyptická adventura odehrávající se ve světě plném zombie. Hra se skládá z 5ti krátkých epizod, ve kterých se příběh bude odrážet od vašich rozhodnutí. Aspoň takhle hra na první pohled působí, ale bohužel trpí samou chybou jako jiné hry od Telltale a to že různé rozhodnutí vás stejně dovedou ke stejnému závěru.

Příběh se zaměří na novou postavu Javiho a jeho rodiny což je velká změna oproti příběhu z první a druhé sezónu, kde se soustředil hlavně na Klementýnku. I ta se v této sezóně objeví ale nedostane tolik prostoru jako v předchozích hrách.

Příběh má kolem šesti hodin takže nečekejte zvláštně dlouhou hru ale pro fanoušky her s rozhodnováním nebo pro fanoušky Telltale by tahle hra neměla být zklamáním.

Pro: Postavy, Zajímavá grafika

Proti: Malá svoboda v rozhodování

+6