@Hazz (14.01.2023 12:06): Jak píše kolega níže, volby mají reálný dopad jenom na jiné věci než hráč očekává. Vyznění příběhu, charaktery postav a taky kdo přežije.
Jinak globální události sice proběhnou tak či tak, jen se k nim dostanete jinou cestou a jinak ovlivní právě ty postavy. Podivte se klidně na Walking Dead wiki a tam uvidíte kolik variací je např. kolem Gabea. Ale je pravda, že některé průchody sedí hře mnohem líp. Např. když usilujete o Kate a s Davidem se nesnášíte. Pak to všechno do sebe zapadá mnohem líp.
@Hazz (14.01.2023 12:06): Ono to má dopady, ale jiné, než všichni očekávají. Dopady na vyznění příběhu a dopady na charakter postavy. Věcně to skoro nic nemění. Ovšem šikovně se to při prvním hraní tváří, že to věcné dopady má.
(A ano, každý očekává ty věcné dopady, což vede k rozčarování většiny hráčů.)
Spoilery! Jsem typ hráče, co se promítá do úlohy hlavního hrdiny nebo nebere v potaz jeho back story atd.. V tomhle případě to znamená, že jsem po předešlých dvou dílech, ve kterých figurovala Clem, dával v (ne)rozhodování přednost jí, protože vím, jak skvělá postava to je. Clem vs nějaká skupina cizáků? Dycky Clem.

Poprvé jsem to taky hrál s někým souběžně a mohl jsem si s ním vyměňovat poznatky. Jako třeba "co se stalo na konci třetí epizody?". Třetí epizoda rozjela celý příběh a kvůli (ne)rozhodnutí se na začátku vytratil drive. Ona vlastně celá čtyřka je dost zbytečná. Pětka pro změnu hodně zkrácená..?

Ale vlastně jinak docela spokojenost, na čemž bude mít podíl dlouhá pauza od těchto her. Chodící části, ve kterých se nic neděje, prořídla. Příběh mnohem rychleji odsýpá. QTE prošlo nijak extrémní, ale příjemnější změnou díky které jsou o něco zábavnější. Jinak je to pořád stejná nálož přehnanosti z mexických telenovela. Což tentokrát sedí.
Spoléhal jsme na poslední epizodu. Závěr předchozích dvou dílů byl emocionální doják. Tady nic - vůbec nic. Ani se nesnažili. Dokonce tu je happy-end.
Děj páté epizody je o ničem, postavy jsou mi i po pěti epizodách šumafuk.
Žádná zajímavá rozhodnutí.