Tak kdo jste si final season ještě nekoupili, tak šupajz na epic store, protože si zaplatili další exkluzivitu. Toho bohdá nebude aby si mohl PC hráč vybírat kde si koupí hru.
Nevím, jestli to ještě píšou jinde, ale na Steamu mám z dnešního rána (v aktualizacích) následující zprávu:

"When mass layoffs at Telltale Games were confirmed last week, questions remained about the fate of its currently ongoing final season of The Walking Dead, and whether it would reach its conclusion. The developer now says that it's "actively working towards" finishing remaining episodes. ... "

Takže se nakonec dočkáme všech epizod ;-)
@Fritol (23.09.2018 09:11): Tak ono jim to líto určitě je. Ale neumím si představit, proč by někdo za takových podmínek měl jen byť jen přemýšlet nad tím, že tam ještě něco bude dodělávat.

Telltale ať za sebou nechá odkaz svých her. Stejnou měrou by ale měl odkaz Telltale být varovný a odstrašující.
@Shoggot (23.09.2018 08:57): Aspoň někomu by tam mohlo být trochu líto, že příběh Clem nezakončí. Vždyť vytvořili jednu z nejlepších herních postav... :/

No já furt doufám, že někdo koupí aspoň TWD licenci s tim zbytkem co měli rozdělaný a vydají to komplet. Na těch zbylých značkách mi už nezáleží. Ale uvítal bych, kdyby někdo využil příležitosti a ujal se zaplnit díru na trhu tímhle herním formátem. A nebo že zaměstnanci založí nové studio a zkusí kickstarter s něčím podobným.
@Fritol (22.09.2018 15:08): Podle Twitteru těžce vyjebávali se zaměstnanci. Přesčasy. Práce o víkendu, neproplacená. Neustálá práce v crunchi. A teď po tom všem ještě žádné proplacené odstupné.

To už jim nikdo nic dodělávat nebude. Jestli to je takhle, tak můžou být rádi, že jim to tam při odchodu zaměstnanci nezapálili.

Good riddance.
@Fritol (22.09.2018 15:08): To je fakt, to mi nedošlo a ted, když jsem uzřel ten graf od Paula, je mi to jasný. Tady se spíš nabízí otázka, jak lidi, co si koupili bundle dostanou zpět svoje peníze.
@pajmič (22.09.2018 14:55): Tam myslím nevyrejžují vůbec nic. Mají prostě smlouvu s Netflixem a její přerušení by je vyšlo nejspíš dráž, než to dodělat. Spíš nechápu proč nevydají zbytek TWD, tam měli poslední epizodu na prosinec už danou. Ta hra prostě musí být aspoň z 90% hotová. Na tom by ještě vydělat mohli.
@Paul (22.09.2018 09:09): "jasně, dělání blbých značek je toho součást. Ale spousta lidí má ráda tenhle styl her." Očividně spousty lidí už přestalo bavit ten jejich debilní přístup pásové výroby ala made in China. Každá značka, na kterou koupili práva nebyla originální/jejicj vlastní a přeskinovaná první walking dead. Ikdyž na návrat vlka jsem se těšil.

A těch 25 přeživších stále bude dělat na Minecraft story modu. Tam, ještě můžou vyrejžovat nějaký prachy.
Kdyby aspoň vydali tu druhou epizodu s nějakym koncem, takhle to bude navěky otevřený, ale to vlastně může bejt v rámci univerza fajn :)
@Fritol (22.09.2018 09:05): Mám to podobně. TWD a Wolf se mi líbilo hodně, ale s příchodem těch dalších sérií mě to jaksi přestalo zajímat. Ještě jsem zkoušel Game of Thrones, což bylo docela fajn, ale oproti těm dvěma mi to přišlo jako fakt slabý odvar.
@Fritol (22.09.2018 09:05): jasně, dělání blbých značek je toho součást. Ale spousta lidí má ráda tenhle styl her. Já si třeba i Batmana nebo Guardians rád zahraju, ikdyž nejsem kdovíjakej fanda. Jenže to jsem nebyl ani Borderlands (těmi jsem opovrhoval) a pak mi Tales vyrazily dech. Ale prostě těch her dělali moc a většina lidí čekala na bundly. Ten effect "Telltale Fatigue" je známej a věděli o něm i v Telltale. Viz
https://variety.com/2018/gaming/features ... ngs-deal-1202855424/
@Paul (22.09.2018 08:58): "Lidi to nestíhali hrát" je trochu blbost. Nemůžeš předpokládat, že každý, koho bavilo TWD, chtěl hrát Minecraft nebo Guardians. Mě osobně zajímalo jen TWD a Wolf, ostatní byly značky co bych vzal z bundlu, ale jinak mě nezajímaly. Her dělali tak akorát, akorát si vybrali uplně debilní značky a nechápu, proč pokračovali v sériích, které nikoho nezajímaly už od první série dle toho grafu.
Tady je přehled prodejů jejich her, smutnej pohled
Zkrátka měli jeden megahit, najali o 300 lidí víc než měli, rozjeli spoustu projektů a ani jeden nebyl úspěšnej, protože epizodický vydávání je kravina a lidi to ani nestíhali hrát. Dělali toho prostě moc.
Já hlavně doufám, že se někomu podaří odkoupit Sama a Maxe. Telltale je po TWD úplně zazdili, tak by bylo fajn, kdyby se jich někdo ujal.
@Charllize (21.09.2018 22:45): Kupovať si hru čisto kvôli ľahko získateľným achievementom je blbosť. A to píšem ako človek, ktorý má achievementy rád a snažím sa ich plniť aj cielene.

@Redfield (21.09.2018 22:48): Tiež pravda, a ich hry zatiaľ pôsobia o poznanie zaujímavejšie.

@Paul (21.09.2018 23:06): Guardians of the Galaxy je ich najhoršia hra. :) Príbehovo málo zaujímavá a prekvapivo slabá aj čo sa týka humoru. S Tales of the Borderlands však plne súhlasím.
@Coldplaz (21.09.2018 22:38): Tales from Borderlands, který jsem ignoroval dokud nevyšlo v humble, je lepší než TWD a Wolf.

A quest designer Witchera 3 byl na twitteru docela pozitivní i o Batmanovi a Guardians.
@Charllize (21.09.2018 22:10): Nie všetky ich hry mali achievementy čisto za dokončenie, skôr tie novšie. Jurassic Park: The Game však napríklad nie a posledná séria The Walking Dead detto. V nej máš dokonca collectibles a dosť achievementov je "missable" :)

Ale jo, ak na tom nezarábali, nechápem o čo im išlo. Nemyslím si, že problém je v epizodickom koncepte ako takom, ale v tom, že tie hry bola čistá pásová výroba a veľmi rýchlo začali postrádať niečo unikátne. Aj keď teda nie som žiadny vyložený fanúšik tohto konceptu a snáď nedopadne podobne Dontnod.
@Charllize (21.09.2018 22:19): Upřímně ani nevím, že to vycházelo v krabičkách. Vždycky jsem měl za to, že to jsou digital only hry. Na Steamspy dřív Wolf a první dvě série TWD měly slušná čísla. Pár stovek tisíc jen na PC. Sice asi velká část z bundlů, ale stejně. Osobně jsem od nich kupoval mimo bundly tři hry a finále TWD budu kupovat určitě taky. Digitálně všechno ofc a myslím, že nejsem sám. Tady asi každý na krabičky kašle spíš. Zas ale kdyby se to prodávalo, tak nekrachnou, to je fakt no.

Epizody sux, ale já to vždycky kupuju až komplet a pak mi to vlastně i vyhovuje. Jedna epizoda na jeden zátah.
@Fritol (21.09.2018 22:15): Sice jsme mala zeme, ale co muzu ze zkusenosti z obchodu rict, tak jejich hry se nikdy moc neprodavali. A kdyz uz tak to byl nejaky trophy hunter. Casto se nekdo na ne pta, ale kdyz jim reknu oc jde, ztrati zajem. Ani nevim kolik lidi si chtelo vzit jejich story Minecraft, kdyz bych byl hajzlik tak bych mlcel, pac meli za to ze to je proste klasicky Minecraft.

A jinak jo, ten koncept jejich her byl zajimavy, ale ten epizodicky system podle me nebyl zrovna chytry napad. Lidi to nemaji moc radi.
@Paul (21.09.2018 22:11): Já teda nechápu proč furt pokračovali když prodělávali. Nebo proč aspoň nezměnili formát či nezkusili kickstarter. Viděl bych to na pěkný tunel nejspíš.
Basically, only the first season of The Walking Dead made money. Everything between that and Minecraft was a financial failure - Wolf, everything post-Season 1 of TWD, Borderlands, Game of Thrones. All failures.

Jo, snad Walking Dead doklepou. Ale jinak mě to nepřekvapuje, co jsem checkoval steamspy tak měli dost slabý prodeje, kromě TWD S1. Taky mě to mrzí, TWD, WAU a hlavně Tales from Borderlands jsou pecky.
Tak to sberatele trofeji/achievmentu maji cerny den, Telltale a jejich hry bylo pro ne neco jako dojna krava:)
Kolega v praci to asi obreci, vzdycky byl tak nadseny kdyz vysla nejaka nova hra od nich ze bude dalsi platina za vikend.
@Paul (21.09.2018 22:03): Ale Walking Dead zdá se dodělají. A třeba to bude ještě jinak. Doufám. Docela poděl, žádné jiné studio by mě tak nemrzelo... Telltale je moc unikátní. :/
Tak nám umřelo telltale. Nečekal bych, že první post v týhle diskuze bude začínat takto.