Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Walking Dead: Season Two - Episode 3: In Harm's Way

The Walking Dead - Episode 8: In Harm's Way

13.05.2014
14.05.2014
15.05.2014
03.06.2014
26.06.2014
21.10.2014
21.01.2020
kompatibilní
77
177 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Sedmdesát dní uplynulo jako voda a další epizoda adventurní série druhé sezóny The Walking Dead si odbývá svou premiéru. V pořadí se jedná o třetí inscenaci, tentokrát nesoucí název "In Harm's Way". Jak označení napovídá, již se nebude jednat v rukavičkách. V porovnání s dílem předchozím půjde o kapitolu výrazně více kontrastující s temným vyzněním a mnohem drsnější záležitost.

Asi nikoho nepřekvapí, že příběh tohoto přídavku navazuje na konec děje minulého, kde se lámal chleba a který přinesl neuvěřitelnou psychickou nálož. Po nuceném opuštění stanoviště, z důvodu Carverova stalkingu, jsme se skupinou se štěstím nalezli azyl ve skiareálu lemovaného strmými stěnami. Ukázalo se, že už stavba majiteli obývaná, resp. grupou, byla; vedená "starou známou tváří" ze sezóny první. Novou vzniklou alianci však narušil jistý ozbrojený atak komanda, jehož nečekaný vývoj nás zcela vyvedl z rovnováhy. Clementine a ostatní se ocitají v držení Carverových lidí nebo lépe řečeno na nepřátelské půdě bez prostředků. Aby se nám vymanění se ze zajetí podařilo, bude nutné si získat na svoji stranu mínění věznitelů, pojítko s DLC "400 Days", zodpovídajících se despotovi, bývalému příslušníkovi oddílu, v němž Clementine od první epizody setrvává, jménem Carver.

Osvědčené základní provedení zůstalo netknuto, ostatní stránky hry doznaly změn jen v drobném měřítku.


Poslední diskuzní příspěvek

Z prvních tří epizod je tahle nejlepší.
A také mi vadí, že tam není žádné hraní. Ani nepotřebuju nějakou adventurní činnost, ale ať mě nechají hrát. To je stále popojdi o dva metry a pak hra hraje sama dvě minuty. Pak zase dva metry a zase si převezme ovládání hra.
Ten QTE za policí je mizerně naprogramovaný. Klávesa "A" nereaguje a než se ji podaří rozklikat, tak už chodec na Klem dosáhne. Ale podařilo se mi to napotřetí.
Já jsem na "show" před koncem nezůstal (ale našel jsem si ji na YouTube). (Je někdo, kdo si vzpomněl na Jasona Todda?)
Naše skupina měla slušnou odvahu vydat se mezi hromadu chodců. Ne proto, že by se měli bát chodců, ale proto, že do nich střílelo několik lidí ze samopalů.
Sarah bych nevinil za křik v závěru. Přece jen jí zakousli tátu a ona je jen malá holka, kterou se doteď táta snažil uchránit před tím zlým světem.
A té indiánce jsem hned usekl ruku. Kéž by to napadlo Leeho včas.
Pokud jde o Kennyho, jsem za něj rád.
A DLC je tu dobře využito. 400 přineslo naději. Nějaké místo, kde lidé začnou znovu. A tady se ukázalo, jak to tam nakonec vypadá.

Porovnejme DLC:
Bonnie je jasná.
Kromě ní jsem posadil do auta k Tavii ještě Wyatta. Toho jsem zde potkal se zbraní v ruce. Řekl mi, že Carver nerad čeká a že bych si k němu měla pospíšit.
Co ostatní camea? Kdo jste potkal Vince, Russella, Shel a Beccu?

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Tak tato epizoda z 2. série TWD byla, co se týče akce úplně nejlepší a hodně jsem se u této epizody ocitnul v neustálém napětí.

Už od úvodu této epizody se hra s námi nepárá. Věděl jsem, že Carver je prostě psychopat a bastard, ale nečekal jsem, že by dal facku malé holce (Clementine) Celá epizoda se tedy odehrává v ne moc skvělém prostředí a tak je potřeba něco rychle udělat, než se něco semele.

Představa, že vás každý den probudí chlápek s bouchačkou, že do vás tou bouchačkou šťouchne, to bych opravdu zažít nechtěl. Clementine v této epizodě opravdu potvrdila, jak silný duch se v ní nachází.
A když už se nějaká naděje v této epizodě na útěk ocitne, tak se vždy něco podělá. Naštěstí to dopadlo vše, jak se plánovalo a z Carverova vězení se skupina dostala.

Jenže bohužel....Sarita to nezvládla a musela zůstal v hejnu chodců, což jedna z mých oblíbených postav Kenny nevydržel.

Takže 3 epizoda celkově akční, napínavá, občas depresivní, když něco nevydaří, ale nakonec to dopadne celkem v pohodě a skupina může pokračovat, i když přes hejno chodců.

Pro: Příběh, atmosféra, akce, rozmanitost postav

Proti: Krátká epizoda

+15
  • PC 85
Tak tahle měla solidní příběh, ale celou dobu jsem si připadal, že to vlastně není hra, ale animovaný film. Příběh mám rád, ale tady bylo toho hraní fakt málo.

Na chvíli jsem si myslel, že strážce Troy je ta samá postava, která se objeví ve Fear the walking dead. Koneckonců měli podobný osud.  

Jinak je zajímavé vidět, jak se postavy postupně vyvíjejí. Nejvíc to je samozřejmě vidět na Clementine, ale i takovej Luke má solidní development.

Celkově hodnotím pozitivně, protože si mě hra dokázala udržet příběhem, ale doufám, že v příští epizodě bude více interakce.

Pro: Silný příběh, character development

Proti: Málo interakce, ovládání občas zlobí

+7
  • PC --
Jakožto fanouška seriálových baletících zhniláků od AMC ( hlavně první 3 série ) jsem nutně musel jednou sáhnout i po herním zpracování s podařeným komiksovým lookem Vývojáři postavili příběh na dialozích a vztahových linkách mezi postavami, což se na první pohled zdá jako super nápad, kdyby toho žvatlání nebylo už příliš a nestávalo se otravným - pokud musíte neustále poslouchat postavu jak si mele svou a nemůžete již jednou slyšený dialog vynechat a přeskočit hned na začátku - to mě fakt neskutečně sralo v první sezóně, ale plejerovi nakonec nezbývá nic jiného, než se s tím smířit.

Nová série je postavení na pokračování osudů Clementine, která trochu odrostlejší, putuje světem Chodců, dostane se k nové skupině přeživších a řeší se nové vztahy a situace. Co je velkým kladem je to, že zmizely místy nekonečné, opakující se rozhovory, předměty po jednom odkrytí většinou nemusíte znovu procházet a celkový pocit z hraní je daleko přimočařejší., rozhodně palec vývojářům, nahoru.

Třetí epizoda vyžene skupinu z aktuálního útočiště lyžařského střediska s hotelem, kde kupodivu funguje spousta věci do spárů Carverovi bandy a všichni jsou vzati do zajetí v nové komunitě kde společně čelí psychopatickým nápadům a náladám nového vůdce. Tentokrát se hráč aktivně do děje moc nezapojí, posledních pár obrazovek ale nakonec zvedlo mé hodnocení - 75 %
+7 +8 −1