The Walking Dead: Season Two - Episode 3: In Harm's Way

26.06.2014 Android
21.10.2014 PS4XOne
21.01.2020 Switch
Telltale Games
Sedmdesát dní uplynulo jako voda a další epizoda adventurní série druhé sezóny The Walking Dead si odbývá svou premiéru. V pořadí se jedná o třetí inscenaci, tentokrát nesoucí název "In Harm's Way". Jak označení napovídá, již se nebude jednat v rukavičkách. V porovnání s dílem předchozím půjde o kapitolu výrazně více kontrastující s temným vyzněním a mnohem drsnější záležitost.

Asi nikoho nepřekvapí, že příběh tohoto přídavku navazuje na konec děje minulého, kde se lámal chleba a který přinesl neuvěřitelnou psychickou nálož. Po nuceném opuštění stanoviště, z důvodu Carverova stalkingu, jsme se skupinou se štěstím nalezli azyl ve skiareálu lemovaného strmými stěnami. Ukázalo se, že už stavba majiteli obývaná, resp. grupou, byla; vedená "starou známou tváří" ze sezóny první. Novou vzniklou alianci však narušil jistý ozbrojený atak komanda, jehož nečekaný vývoj nás zcela vyvedl z rovnováhy. Clementine a ostatní se ocitají v držení Carverových lidí nebo lépe řečeno na nepřátelské půdě bez prostředků. Aby se nám vymanění se ze zajetí podařilo, bude nutné si získat na svoji stranu mínění věznitelů, pojítko s DLC "400 Days", zodpovídajících se despotovi, bývalému příslušníkovi oddílu, v němž Clementine od první epizody setrvává, jménem Carver.

Osvědčené základní provedení zůstalo netknuto, ostatní stránky hry doznaly změn jen v drobném měřítku.

Z prvních tří epizod je tahle nejlepší. A také mi vadí, že tam není žádné hraní. Ani nepotřebuju nějakou adventurní činnost, ale ať mě…

Tak tato epizoda z 2. série TWD byla, co se týče akce úplně nejlepší a hodně jsem se u této epizody ocitnul v neustálém napětí.

Už od úvodu této epizody se hra s námi nepárá. Věděl jsem, že Carver je prostě psychopat a bastard, ale nečekal jsem, že by dal facku malé holce (Clementine) Celá epizoda se tedy odehrává v ne moc skvělém prostředí a tak je potřeba něco rychle udělat, než se něco semele.

Představa, že vás každý den probudí chlápek s bouchačkou, že do vás tou bouchačkou šťouchne, to bych opravdu zažít nechtěl. Clementine v této epizodě opravdu potvrdila, jak silný duch se v ní nachází.
A když už se nějaká naděje v této epizodě na útěk ocitne, tak se vždy něco podělá. Naštěstí to dopadlo vše, jak se plánovalo a z Carverova vězení se skupina dostala.

Jenže bohužel....Sarita to nezvládla a musela zůstal v hejnu chodců, což jedna z mých oblíbených postav Kenny nevydržel.

Takže 3 epizoda celkově akční, napínavá, občas depresivní, když něco nevydaří, ale nakonec to dopadne celkem v pohodě a skupina může pokračovat, i když přes hejno chodců.

Pro: Příběh, atmosféra, akce, rozmanitost postav

Proti: Krátká epizoda