Tak tato epizoda z 2. série TWD byla, co se týče akce úplně nejlepší a hodně jsem se u této epizody ocitnul v neustálém napětí.

Už od úvodu této epizody se hra s námi nepárá. Věděl jsem, že Carver je prostě psychopat a bastard, ale nečekal jsem, že by dal facku malé holce (Clementine) Celá epizoda se tedy odehrává v ne moc skvělém prostředí a tak je potřeba něco rychle udělat, než se něco semele.

Představa, že vás každý den probudí chlápek s bouchačkou, že do vás tou bouchačkou šťouchne, to bych opravdu zažít nechtěl. Clementine v této epizodě opravdu potvrdila, jak silný duch se v ní nachází.
A když už se nějaká naděje v této epizodě na útěk ocitne, tak se vždy něco podělá. Naštěstí to dopadlo vše, jak se plánovalo a z Carverova vězení se skupina dostala.

Jenže bohužel....Sarita to nezvládla a musela zůstal v hejnu chodců, což jedna z mých oblíbených postav Kenny nevydržel.

Takže 3 epizoda celkově akční, napínavá, občas depresivní, když něco nevydaří, ale nakonec to dopadne celkem v pohodě a skupina může pokračovat, i když přes hejno chodců.

Pro: Příběh, atmosféra, akce, rozmanitost postav

Proti: Krátká epizoda

Tak tahle měla solidní příběh, ale celou dobu jsem si připadal, že to vlastně není hra, ale animovaný film. Příběh mám rád, ale tady bylo toho hraní fakt málo.

Na chvíli jsem si myslel, že strážce Troy je ta samá postava, která se objeví ve Fear the walking dead. Koneckonců měli podobný osud.

Jinak je zajímavé vidět, jak se postavy postupně vyvíjejí. Nejvíc to je samozřejmě vidět na Clementine, ale i takovej Luke má solidní development.

Celkově hodnotím pozitivně, protože si mě hra dokázala udržet příběhem, ale doufám, že v příští epizodě bude více interakce.

Pro: Silný příběh, character development

Proti: Málo interakce, ovládání občas zlobí

Jakožto fanouška seriálových baletících zhniláků od AMC ( hlavně první 3 série ) jsem nutně musel jednou sáhnout i po herním zpracování s podařeným komiksovým lookem Vývojáři postavili příběh na dialozích a vztahových linkách mezi postavami, což se na první pohled zdá jako super nápad, kdyby toho žvatlání nebylo už příliš a nestávalo se otravným - pokud musíte neustále poslouchat postavu jak si mele svou a nemůžete již jednou slyšený dialog vynechat a přeskočit hned na začátku - to mě fakt neskutečně sralo v první sezóně, ale plejerovi nakonec nezbývá nic jiného, než se s tím smířit.

Nová série je postavení na pokračování osudů Clementine, která trochu odrostlejší, putuje světem Chodců, dostane se k nové skupině přeživších a řeší se nové vztahy a situace. Co je velkým kladem je to, že zmizely místy nekonečné, opakující se rozhovory, předměty po jednom odkrytí většinou nemusíte znovu procházet a celkový pocit z hraní je daleko přimočařejší., rozhodně palec vývojářům, nahoru.

Třetí epizoda vyžene skupinu z aktuálního útočiště lyžařského střediska s hotelem, kde kupodivu funguje spousta věci do spárů Carverovi bandy a všichni jsou vzati do zajetí v nové komunitě kde společně čelí psychopatickým nápadům a náladám nového vůdce. Tentokrát se hráč aktivně do děje moc nezapojí, posledních pár obrazovek ale nakonec zvedlo mé hodnocení - 75 %