Z prvních tří epizod je tahle nejlepší.
A také mi vadí, že tam není žádné hraní. Ani nepotřebuju nějakou adventurní činnost, ale ať mě nechají hrát. To je stále popojdi o dva metry a pak hra hraje sama dvě minuty. Pak zase dva metry a zase si převezme ovládání hra.
Ten QTE za policí je mizerně naprogramovaný. Klávesa "A" nereaguje a než se ji podaří rozklikat, tak už chodec na Klem dosáhne. Ale podařilo se mi to napotřetí.
Já jsem na "show" před koncem nezůstal (ale našel jsem si ji na YouTube). (Je někdo, kdo si vzpomněl na Jasona Todda?)
Naše skupina měla slušnou odvahu vydat se mezi hromadu chodců. Ne proto, že by se měli bát chodců, ale proto, že do nich střílelo několik lidí ze samopalů.
Sarah bych nevinil za křik v závěru. Přece jen jí zakousli tátu a ona je jen malá holka, kterou se doteď táta snažil uchránit před tím zlým světem.
A té indiánce jsem hned usekl ruku. Kéž by to napadlo Leeho včas.
Pokud jde o Kennyho, jsem za něj rád.
A DLC je tu dobře využito. 400 přineslo naději. Nějaké místo, kde lidé začnou znovu. A tady se ukázalo, jak to tam nakonec vypadá.

Porovnejme DLC:
Bonnie je jasná.
Kromě ní jsem posadil do auta k Tavii ještě Wyatta. Toho jsem zde potkal se zbraní v ruce. Řekl mi, že Carver nerad čeká a že bych si k němu měla pospíšit.
Co ostatní camea? Kdo jste potkal Vince, Russella, Shel a Beccu?
@mazar1234 (08.10.2014 16:10): Už viem :D A práve toto bola jedna z tých QTE, ktoré som prešiel úplne bezproblémovo a na prvý pokus, asi preto mi ničím neutkvela. Ale ešte niekde v prvej sérii som mal s jednou problém a musel som si overiť na youtube, čo vlastne robím zle :)
@M.a.t.t. (08.10.2014 14:26): Skutocne na tomto mieste som sa na par minut sekol aj ja, a po par neuspesnych pokusoch som tiez tak vulgarne skrikol na Telltale, ale potom som si poriadne vsimal co mi to tam vlastne ukazuje ze treba robit a uz to hned islo.
Ale dost zle urobeta QTE scena to treba uznat.
@ugraugra (08.10.2014 14:15): Tiež sa mi až nechce veriť, že nešlo o úmyselný trolling, neveril by som, že sa niekto môže zaseknúť v tak jednoduchej hre. :)

Aj keď si spomínam, že tiež som mal problém s nejakou QTE sekvenciou a nevedel som, čo presne odo mňa tvorcovia chcú. Je možné, že je to bola presne táto, ale nakoniec som na to nejak došiel, možností nebolo až tak veľa.
@CrazymanM (07.10.2014 11:09): Jo to je to jak se suneš za tím regálem? No mě to fungovalo prostě když jsem stiskla na chvíli A, pak pustila a pak držela a už jsem se sunula ;) Občas jsou ty QTE spíš o experimentování, co ti to vezme ;)
Nazdar,potřeboval bych poradit!V téhle episodě jsem se zasekl v situaci,kdy nesu hřebíky nebo co do dílny?,kde je Kenny a ten černoch,zombie prorazí okno,jeden jde po mě,já ho praštím prknem,pak vlezu za regál a tam to pro mě končí!!!Vždycky mě chytí a je po mě!Mám držet "A",ale ať ho držím nebo mačkám,pořád stejné!Moc prosím o radu,jsem v tomhle místě už snad půl roku,zkoušel jsem i stáhnout čtvrtou episodu,jestli třeba nejde o nějakou chybu nebo tak,nic!Jsem z toho frustrovanej,hra mě baví,během téhle nucené přestávky jsem sjel The Wolf Among Us,te'd jsem to zkoušel znova,stále to nemůžu udělat,prosím,poraďte!?!
Udalosti rozhodne odsypaji rychleji nez minulej dil. Interaktivita a vetveni bohuzel stale mensi, v dalsi serii jim toto uz u me asi tak lehce neprojde. Jinak spokojenost.
@M.a.t.t. (09.07.2014 14:17): Ako funguje okno "Prave vychazi" na hlavnej stranke DH, lebo podla toho za cely Jul nevyjde vobec ziadna velka plna hra ci co....

BTW 22.7. by malo vyjst DLC k Dark Souls 2 takze nejake WD nema ziadnu sancu zaujat :-).
Smejky ne nic by se nestalo jinak než by to Klementínka dořekla tak by ju Kenny přerušil a aj tak by se přiznal.
Tak jsem to dohrál, je to luxusní díl, jeden nejlepší ze všech :) Chtěl bych se zeptat, tam jak byla ta situace ohledně těch vysílaček, tak přiznali jste se? ja jsem teda mlčel a přiznal se Kenny a dostal přez držku :( kdybych se přiznal já jako Klementýnka, tak udělali by něco mě? a co Kennymu?.... Jinak nemam rad tu Sáru jak pořad brečí, hodněkrát nás prozradila..
Hratelnost se v tomhle díle omezila už jen na okamžiky, kdy Clem říká - musím zapnout mikrofon - zafixovaný pohled na mikrofon a obrovská ikonka - tady je mikrofon, klikni na něj. Hráč klikne. Následuje dalších 20 minut cutscén, kdy jen odklikáváte dialogy...

Carver věděl co dělá, týpci z DLCčka věděli proč se k němu přidali. Pár měsíců už to tam úspěšně provozoval a fungovalo to. Bohužel bylo jasné, že hra jede v předem daných kolejích a tenhle díl skončí útěkem celé naší pošahané skupiny v čele s agresivním Kennym, psychicky labilní Sarah a otravnou těhotnou černoškou, (který se asi jen tak nezbavíme, protože není cool nechat umřít těhulku), která to tam celé zkurví a veškerá snaha několika desítek lidí přijde vniveč. Všude kam přijdou to musí dojebat :)
Druhá série má dobrý děj, ale jak už tu někdo poznamenal, skoro úplně se rezignovalo na samotné hraní. V jedničce jsme sbírali různé předměty, které jsme využívali při řešení různých úkolů nebo situací. Člověk musel občas trochu zapřemýšlet. Také akčních scén bylo více. Dvojka je veskrze jen odklikávání odpovědí v dialozích, a proto mi moc nepřirostla k srdci. Navíc i zpracování charakterů mi v jedničce připadalo lepší. Ve dvojce jsem si kromě starých známých, tedy Clem a Kennyho, k nikomu zatím nevytvořil vztah.
@Tolister (16.05.2014 17:31): románek by mi zase moc po chuti nebyl. U většiny her co má nějakou romantickou linku se obvykle nad tím scénářem chytám za hlavu a je mi trapně i za ty herní postavy. Ale třeba by to zpracovali dobře takže by to tak špatné být nemuselo.
A nebo jí dát nějaký románek, a chodit ve dvojici něco jak jsou Omid a Christa. Samozřejmě plus nějaká ta skupinka lidí.
Mě by se třeba líbilo kdyby dospělá Clem měla na starost někoho jiného. Třeba Kennyho dítě nebo tak. Jako Clementine a Lee v první sérii by teď ona mohla předávat vše co se naučila od Leeho.
Možno to bude záležať aj na tom, ako sa hráči stavaju ku Clementine. Ja ju mám od prvej série najradšej a jej vývoj je hodne fajn. Tretiu sériu, v ktorej by bola hlavnou hrdinkou ona, ale o niečo staršia by som fakt ocenil.
@LuccinyHry (15.05.2014 14:08): Je dost možné, že by byla nějaka ta chráněnná města, ale celkově by to aspoň získalo nový feeling. Každopádně by Clementine byla o dost starší a o hooodně drsnější.

Jinak by mě zajímalo, kdy hodlají Telltale vypustit ty Borderlands a Game of Thrones, je možné, že by tím nahradili Wolf Among Us a The Walking Dead až skončí. Ale to bude až někdy na podzim.
Kdyby se to ale posunulo tolik let dopředu, tak už by snad na tom světě musela být znát nějaká změna. Komiks jsem nečetla a seriál mě už nudí, ale prostě časem se musí objevit nějaká velká kolonie, pořádná zombie free zóna, lepší pokusy začít něco produkovat (nemůžou přece donekonečna žít z konzerv) nebo tak něco. Zatím je to pořád tak, že se někde na chvilku usídlí a ve finále je vyžene horda zombie.
No a docela se těším co bude s tou krátkovlasou drsňačkou co se k nám teď přidala. Alespoň nějaká ženská, celá skupina chlapů dvou malých holčiček a těhotná černoška. Trochu málo estrogenu.
@Tolister (15.05.2014 12:26): Dospělá Clementine by se mi taky líbila... Já bych hl. postavu už neměnil, alespoň se s ní pořádně sžijeme a přetvoříme k obrazu svému a to by úplně nová postava narušila.
Přišlo mi teda, že v 1. sérii toho "hraní" bylo víc, furt to nějak ubírají. Aspoň náznaky adventury by mohly být. Jinak co se týče 400 days - Doufam teda, že těm ostatním dají aspoň stejně prostoru, jak Bonnie. Jinak s tou třetí řadou bych to viděl, že by se opět mohlo hrát za Clem, ale aspoň o sedm let později, a nebo když ne za ni, tak bych dal novou postavu.
@LuccinyHry (15.05.2014 07:11): Prorazili a mezitím ji Troy opravil a pak jim tam šel pomoc??? Tohle je první episoda vůbec co mi ty necelé dvě hodiny herního času nevadí, protože to byly intenzivní dvě hodiny (možná to je i tím, že adventuření zůstalo stát před bránou budovy) Jinak trapas s 400 mi ani takový nepřijde stejně si už ani pořádně nepamatuju co se tam dělo.
@Gromnir (14.05.2014 23:22): Jen to ne proboha, Kenny už je ohraný. No offense. Kdyby raději přichystali comeback Lily, über bitch. Udělali by líp. Sice nechápu kam se to nyní bude ubírat, to jako budeme celou 4tou epizody pátrat po Sarah a dalších, co se odtrhli? Nebo stále platí plán jít na sever, nedotčeného pajdavcema, a kde čeká archa, městečko, renovující civilizaci?

//400 days idea v této EPce zcela zabita. Že by došlo ke spojení sil nás a jich zřejmě nehrozí.
No tak to mám taky za sebou. No a vypadá to, že třetí řadu budeme hrát za Kennyho, kterýho si narozdíl ode mě autoři asi oblíbily. Kenny je prostě agresivní hovado a kdyby měl možnost vedl by osadu jako Carver. Ale jinak jeho střelba jedním okem do Carvera bez chyby RESPECT. Další díl zatím podle upoutávek nevypadá moc zajímavě.... Jinak jak Clem Kennyho a Mika napadly chodci v tý místnosti.... hmm jak se tam dostali, když ohrada byla v pořádku....
@účet smazán (14.05.2014 08:54): Bohužiaľ mám podozrenie, že je to presne nedostatkom času, pretože chcú naraz tvoriť viacero projektov. S tými postavami máš pravdu, najvýraznejšou z druhej sezóny bol Carver a ten to už má za sebou. Ale skrátka ma trochu mrzí, že adventúrnych prvkov je čoraz menej, pritom by mi stačila úroveň Back to the Future.
@M.a.t.t. (14.05.2014 08:37): "som mal dojem, že skutočného hrania je tu ešte menej ako obvykle" tak to já vzdal už v průběhu první sezóny to brát jako hru a spíš je to pro mě takový interaktivní seriál. Proto jsem s novou epizodou co se týče příběhu velmi spokojen a to, že hráč vlastně moc nehraje a spíš to dění sleduje mi je putna.
@M.a.t.t. (14.05.2014 08:37): Yop. Nějak to zabředlo do starých kolejí - Klem a Kenny -. Season 2 by se měla hlavně zaměřovat na nové tváře. Takhle si s nimi pouto těžko utvořim, když si TTG jednou usmyslí to a podruhý ono. Dalšími obětmi bude 100% Jane s Martinem, křoví většinou takhle dopadá. A s lidma 400 days až na Bonnie krapet nedomyšlený.

A ano, Survival combat a volby (než opět rozhodovat o životech dvou osob, tak je to useknutí ruky nad druhou stranu příjemné osvěžení.) osekány na minimum. Snad je zase netlačil čas :/ Poslední EPky to rozseknou. Have faith.
@účet smazán (14.05.2014 06:06): U mňa tiež nie. Dejovo ma síce druhá sezóna baví viac ako prvá a je na úrovni najlepších epizód seriálu, ale subjektívne som mal dojem, že skutočného hrania je tu ešte menej ako obvykle a hra ma len hádže z jednej dialógovej scény do druhej, pričom voľby majú snáď ešte menší efekt ako v prvej sézóne. Je síce pekné, že Alvin aj Nick v tejto epizóde nemusia byť, ale obaja majú tak osekané roly, akoby tam ani neboli a Alvin aj tak neprežije. S ním sa však viaže aspoň záverečná scéna, Nick len prenesie pár fráz a väčšinu dielu je neviditeľný. A ako ešte väčší podraz vnímam skupinu zo 400 days - Až na Bonnie, ktorá sa do nej pridá a v tomto dieli ju opustí zrejme bez ohľadu na hráčove voľby, je účasť zvyšku na úrovni zbytočných cameo rolí. Dúfam, že tomu tak nebude a že si aspoň niektorí z nich strihnú väčšie roly v ďalších epizódach, inak by to spätne činilo zo 400 DLC ukážkovo zbytočné DLC.
@smejky3 (13.05.2014 21:54): Nejlepší díl eeee, ale zase jsi permanentně ve stresu jiným způsobem + přijdou i chvilky vzteku, rozhořčení a bezmocnosti, hlavně z toho, co si Carver a jeho noshledi dovolují. (teda za předpokladu anti-přístupu, jestli to větvíte tak, že mu lezete do řitě a všechno mu odkejvete, vy jste Bůh, já jsem nic. Tak budete mít pravděpodobně pozměněný scénář.)

@Marty34 (13.05.2014 22:30): jj, taky raději blahem slintám u Wolfa.
Pro mě zatím nejlepší díl druhé sezóny... Je tu docela dost brutálních až nepříjemných scén a konec byl parádní. Už se těším na čtyřku
Holy shiit. Epický. Já věděla, že nás Lucas neopustí. ;)... Carver po Joffreym z GoTu další zmrd ever To co provedl Kennymu a Alvinovi. grrr. Chudák Carlos, nějak jsem doufala, že se odtamtud dostaneme všici. Sarah opět předváděla míčoviny extrémní kalibru. Začíná mi lízt krkem.. /: Kenny a rozmaširování Carverova ksichtu, mňamka, zůstala jsem na show =) . Kdo z vás rovněž nezaváhal a okamžitě zvolil useknout Saritě ruku? Já jsem šla hned po haksně. Asi mi to dá v EP 4 sežrat. xD. A že by se grupa z 400days dala na stranu zla, jsem neočekávala. Aspoň, že Bonnie má rozum a zdrhla s náma (u mého větveného story).