The Walking Dead: Season Two - Episode 2: A House Divided

05.03.2014 X360
22.04.2014 Vita
21.10.2014 PS4XOne
Telltale Games
Druhá epizoda druhé řady adventurní série The Walking Dead tentokrát nese název "A House Divided" a bezprostředně navazuje na předchozí vyprávění zahrnující taktéž střípky či zásadní momenty z řady první a DLC "400 Days".

Klem si už navždy ponese cejch té, která nedbalostí zapříčinila smrt člena skupiny, jež se následně v prchavém momentu přepadení rozpadla. Což zapříčinilo vržení na sólo dráhu, kde bojuje každý sám za sebe. Poté, co jsme zažili tvrdé probuzení na břehu řeky s otřesnou bolestí hlavy a sílu stisku psích tesáků, se nám do mysli na okamžik vkradly myšlenky, že nás smrtka v černé kutně dohnala, že nás štěstěna opustila. Naštěstí, když vše vypadalo beznadějně, se z čista jasna objevili nečekaní zachránci, Luke a Pete, členové nedaleké grupy skládající se z doktora Carlose, jeho dcery Sarah, manželů Rebeccy a Alvina, a Nicka, synovce Peta snažící se přežít zástupy hladových zombií. Bohužel se jí ohleduplného zacházení nedostalo, to ji však neodradilo a byť se názorově s příslušníky oddílu rozcházela, nakonec se podařilo mezi ně zapadnout a najít nějakou tu spřízněnou duši.

Jak naznačoval konec "All That Remains", Carlosova banda má nevyřízené účty z nedávné minulosti, s mužem jménem Carver, který jde všem po krku bez rozdílu. Pro klid v družině bude třeba velkých kompromisů, možná i změna stanoviště. Zároveň budeme svědky opětovného shledání se s osobou, o níž se Klem domnívala, že je po smrti.

Grafická stránka a stěžejní mechanismy hry zůstaly zachovány, prodělaly upgrade jen v několika drobnostech.

Garret: Chapu jak to myslis a nesouhlasim s tim kompletne. Coz neznamena, ze bysme se ve vysledku chovali jinak. Spoiler alert. Vsechno…

I po šesti měsících si ještě rámcově pamatuju příběh první epizody, což je pozitivní...

Díky přemrštěně krátkým epizodám v The Wolf Among Us jsem byl i tady připravený na maximální výfuck s délkou, ale nebylo to tak hrozné a po skončení epizody jsem si musel dát chvíli pauzu, abych vstřebal nejen posun v ději, ale taky výborný credit music.

Jestliže mi v prvních dílech první epizody vadila minimální hratelnost a nulový challange, už jsem si na to za tu dobu natolik zvykl, že mi "herní" zásahy ve hrách od TG začínají způsobovat psychickou bolest. Nahodilé zmáčknutí klávesy nebo nudné šouravé přechody z místa A do B, narážejíc do neviditelných stěn trapného koridoru... cítím se otráveně, když mě ze sledování děje s rukama mimo myš a klávesnici vytrhne nějaká quick time akce.

Opět platí to, co v první epizodě. Některé postavy jsou na facku a té těhotné černošce jsem měl chuť rozkopat držku pokaždé, když jí otevřela. Nehledě na to, že si pořídí dítě do apokalypsy a ještě lže chlapovi, který si myslí, že je jeho. Pevně doufám, že chcípne brzy a bolestivě.