Poker Night at the Inventory

22.11.2010

Co dělají herní hrdinové po šichtě? No přece to, co všichni chlapi! Odeberou se od svých povinností a společně s dalšími si uspořádají nezávaznou pánskou jízdu zakončenou v hospodě, u bowlingu a nebo třeba v přísně tajném klubu pětapadesát stop pod zemí, kde v salónku hrají poker, někdy doslova o trenýrky. A to je právě případ Poker Night at the Inventory.

Po úvodním intru, které vás zavede do útrob podzemí klubu, kde cestou potkáte několik známých postav z her od Telltale Games ve stejně laděném grafickém kabátku, vás hra (respektive majitel klubu) usadí mezi čtveřici hrdinů. Prvním na řadě je extrémně nebezpečný a psychicky labilní ušatý králíček Max známý jak z původní komiksové série či televizních epizod, tak ze série Sam&Max od Telltale Games, kde spolu se svým psovitým kolegou řeší nejabsurdnější zločiny jako Freelance Police. Dále tu máme nejvíc „awesome“ postavu a tou je Strong Bad proslavený jak web-seriálem, tak sérií her rovněž od Telltale Games. Poté tu máme Tycha z Penny Arcade, kterému dali Hothead Games vycházky, aby mohl zachránit svět i v jiné hře. A v poslední řadě poslalo svého zástupce i Valve a to rovnou toho nejsilnějšího a nejhloupějšího - Heavyho z Team Fortress 2.

Varianta pokeru ve hře je jen jedna a to světově nejhranější Texas hold 'em. Každá hra se dělí na „tournament“, kdy se začíná v plném počtu (pěti) hráčů a hraje se do té doby, dokud nezbude jen jeden, který shrábne všechny žetony. Zajímavým zpestřením je fakt, že občas jeden z hráčů vstoupí do hry nejen s penězi, ale i se svým speciálním předmětem a pokud celou hru vyhrajete, tak předmět bude váš a zároveň se vám odemkne (pokud jste vlastníkem) v Team Fortress 2, kde ho poté můžete využít. Za zmínku stojí například Tychovy hodinky, jež vlastníka umožní stát se neviditelným nebo Maxův speciální revolver, tzv. Peacemaker.

Hra obsahuje obrovské množství hlášek, podrobných statistik, achievementů a několik obtížností, mezi kterými si vybere i naprostý začátečník v pokeru. Poker Night at the Inventory vyšel jen pro PC a je dostupný pouze skrze digitální distribuci například z oficiálních stránek.

Nerozumím tomu, proč je hodnocení u téhle hry okolo 60%.
Za prvé: se jedná o karetní hru, takže nevím, co všichni očekávali, že v té hře najdou. Za druhé: už jenom hlášky mezi postavami jsou skvělé, grafika a prostředí jsou příjemné... Kdo si rád v klidu zahraje poker se šíleným Maxem, nebo s Heavym z TF a neočekává nic jiného než příjemnou karetní hru s vtipnými hláškami a narážkami, tak nemůže být zklamán.
Ve hře si můžete nastavit obtížnost hry, také jak často budou komunikovat postavy mezi sebou, což mi přijde dost klíčové, neboť hlášky opravdu hodně pozvedávají tuhle hru.
Jediná věc, co mohli vývojáři zkusit, je multiplayer.
Nicméně i tak se jedná o zábavnou, parádní a pohodovou karetní hru, za přijatelnou cenu a dle mě si nezaslouží tak malé hodnocení.

Pro: Hůmor, zpracování, komunikace mezi postavami, prostředí

Proti: Bohužel jen single player

Každý kdo má rád poker si tohle maximálně užije. Postavy mají jednu vtipnou hlášku za druhou. Víc než pokru jsem si tady užil právě toho, co postavy říkají. Navíc je tam taková hromada hlášek, že se ani po pár hodinách neoposlouchaj a pořád můžete narazit na nějaké nové. Škoda jen, že hra nemá multiplayer a určitě by neuškodilo ani více postav.