Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Team Fortress 2

10.10.2007
22.12.2007
20.10.2016
kompatibilní
79
349 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
free to play (dříve placená hra)
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Team Fortress 2 (TF2) je pokračování multiplayerové first-person akce Team Fortress, která původně vyšla jako freeware modifikace k prvnímu Quake v roce 1996 a později už komerční hry Team Fortress Classic, která vyšla v roce 2001 pod taktovkou Valve. Autoři původní hry (nyní zaměstnaní ve Valve) se rozhodli udělat pokračování a to vyšlo společně s dalšími tituly v balení The Orange Box, až později bylo vydáno samostatně.

TF2 je multiplayerovka postavená na značně modifikovaném Source engine, který hře dává komixové ladění a odlehčenou atmosféru. Ve hře spolu bojují dva týmy - červený a modrý, které se snaží dosáhnout předem daného cíle. Ty se liší podle právě hrané mapy (obsazování control pointů, klasický Capture the Flag atp.). Ve hře je celkem 9 hratelných povolání: rychlý Scout, silný ale velmi pomalý Heavy s rotačním kulometem, plamenometčík Pyro, lstivý Spy maskující se za cizí tým, granátometčík Demoman, pomalejší ale silně vybavený Soldier, Engineer stavící podpůrné věže či teleporty, nepostradatelný Medic či tradiční Sniper. Podle povolání lze poznat, že TF2 není zcela obyčejná akce. K vítězství nad soupeřem budete muset se spolubojovníky spolupracovat a přítomnost týmových povolání jako je medik nebo inženýr je často nezbytná. Rozmanitost herních módů a povolání přináší velkou variabilitu herních situací a prodlužuje dobu, kdy vás hra stále má čím překvapit.

Jednou za čas vydá Valve update obsahující spoustu novinek. Většinou je takový update orientovaný na jedno povolání (či více), ke kterému přidává zábavné achievementy a nové zbraně, které lze vyměnit za ty původní. Spolu s tím je vydáno i několik nových map (většinou vytvořených hráčskou komunitou) a někdy se hráči dočkají i úplně nového herního modu, jako např. Payload (modrý tým musí dotlačit vozík do základny červených), Payload Race (oba týmy tlačí vozík do základny soupeře) či King of the Hill (oba týmy zápasí o kontrolní bod ve středu mapy, který musí obsadit a udržet tři minuty). Nově je také možné získat hraním tzv. klobouky (Hats), které mají pouze estetický účel a jsou odemykány náhodně během hraní.

23. 6. 2011 hra přešla na model Free-to-Play.


Poslední diskuzní příspěvek

Hraje tohle tady ještě někdo? Teď jsem zaznamenal online kampaň SaveTF2, protože hra má prý veliký problém s boty a Valve nic nedělá a nevydalo update už dva roky.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Tuto Multiplayerovou akci jsem zkusil po nějaké té době zahrát znova. Pamatuji si, že dříve mě tato hra nějak extra nenadchla. Tak jsem to tedy risknul a nakonec o taková hrůza nebyla a docela jsem se u té hry i bavil.

Jako v CSku, tak i v této hře máte na výběr z vícero postav, z nichž každá má jinou vlastnost, což teda v CSku nebylo... Když jsem hrál vždy já, tak jsem po většinu měl jasnou volbu... Heavyho! S tím mi to šlo asi nejvíc... Samozřejmě jsem zkoušel, jak mi to půjde za ostatní postavy, abych mohl porovnávat, kterou postavu si vybírat více nebo méně...

Samozřejmě se i zde nachází rozmanitý výběr map, který k této akci určitě patří, ale bohužel mi nepřijde, že jich je v základu moc, což je trochu škoda. Já jsem si vždy mapy pouštěl popořadě, abych věděl, která mi nejvíce sedne a dalo mi hodně zabrat, než jsem je prošel úplně všechny!

S kamarády je tato hra samozřejmě živější a stojí více za to, proto jsem tuto hru taky jinak většinou ani nehrál.
I přesto, že tato hra u mě patří mezi té lepší, tak mám i hry, které mě nadchli více. Ale i tak je mé hodnocení stále mezi těmi lepšími.

Pro: Gratelnost, grafika, velký výběr postav

Proti: Málo map v základu, občas stereotyp

+22
  • PC 85
MultiPlayerová akce zaměřená hlavně na taktiku a kombinování různých povolání při útocích. Tady není moc co dodat, je to "jednodušší" než Counter-Strike ve smyslu přesnosti střelby (prostě vytrénovaných postřehů a dávání headshotů) a klade se větší důraz na provedení a taktiku útoků.

Plusem hodnotím rozhodně vybalancovanost hry (krom momentů těsně po updatu jedné třídy) a přístupnost. Nestává se příliš často že by jeden profík znechutil hru ostatním hráčům jako třeba ve zmiňovaném CSku. Stačí postupovat kooperovaně :-). Ale zase při špatné sestavě týmu, kdy to každý hraje jako DeathMatch, stojí samotná hra za starou bačkoru.

Zkrátka TF2 je online FPS pro masy, pohodové hráče i profíky (aspoň částečně). Komiksový vzhled a Source engine dělají také svoje.

Pro: viz výše + hlas oznamující klíčové události ve hře :-)

Proti: málo map v základu

+20
  • PC 90
Team Fortress 2 je první multiplayerová FPS, která mne vydržela bavit více než jednu hodinu informatiky :) FPS jako žánru dvakrát nefandím a multiplayerovým FPS už vůbec ne, protože z toho, co jsem hrál například Counter-Strike, jsem měl pocit, že většina hráčů jsou naprosto nehorázně naskillovaní dementi, kteří nemají na práci nic jiného než si trénovat svoje l33t skillz a dávat headshoty Desert Eaglem přes půl mapy - a to v Team Fortress 2 není. Není to tak náročné na přesnost míření a reflexy, navíc jen dvě z devíti povolání jsou schopné dát instatní kill. Díky tomu, že hra se snaží donutit hráče, aby spolu spolupracovali, je zážitek ze hry (pro mně) znatelně lepší, než u obyčejného Team Deathmatche. Samozřejmě, někdy se to nepovede - příkladem budiž CTF mapa 2Fort, která se velmi často zvrhne v obyčejný Deathmatch, protože na nošení inteligence každý kašle a i když se vy snažíte, tak ty dvě sentry u nepřátelské intel vás rozšvihají a nikdo nechce pomoct je zničit.

Dalším z kladů TF2 je množství a vybalancovanost povolání, které je opravdu každé potřeba pro úspěch (ale někdy stačí jen jedno, no :)) a není žádné, které by nikdo nehrál, protože by bylo nezábavné a zbytečné. Povolání jsou také skvěle vybalancované a s každým dokážete dát každé, pokud se budete snažit.

Celkově - pokud si chcete zahrát dobrou multiplayerovou akci, sáhněte všemi 10 po TF2. Všechno tohle + skvělé komiksové zpracování dělá z TF2 hru, kterou byste si měli zahrát, pokud už jste unaveni dostávat headshoty Desert Eaglem přes půl mapy.

Heavy a Pyro rulez :)

Pro: Grafika, hratelnost, vyváženost, pravidelné updaty

Proti: Některé mapy nejsou tak dobré (2Fort, Steel nebo Well (CP)

+19 +20 −1
  • PC 100
Když jsem tuto hru uviděl poprvé na youtube, tak jsem si říkal, že Valve udělalo i kreslený Counter strike a dále jsem se o tuto hru nezajímal. Jednoho dne jsem uviděl zprávu, že tato hra je k dostání zdarma a tak jsem se rozhodl tuto hru vyzkoušet. Nečekal jsem od toho nic velkého, protože moje jediné vysvětlení proč je zdarma bylo to, že hra nebyla dost kvalitní a její prodej klesl. Valve udělalo strategický krok, takže místo inkasování peněz za hru teď těží z příjmů za předměty, které si můžete (ale také nemusíte) koupit v obchodě.

Narozdíl od CS ... :

- Je zde 9 různých charakterů (útok, obrana a podpora)
- Hra je založena více na týmové spolupráci (výpomoc spoluhráčům)
- Můžete si vycraftovat nebo koupit lepší zbraň; také je zde drop systém, díky kterému můžete najít 7-15 předmětů týdně (týdny se půlí ve čtvrtek o půlnoci) - po pár týdnech hraní můžete mít zdarma 50 předmětů v hodnotě okolo +- 50-200$
- Valve neustále vylepšuje a rozšiřuje hru; přidává zbraně a dekorační předměty (například na motivy nových her)
- 400+ achievementů (nejobtížnější je podle mně získat 100.000 shlédnutí na youtube za video ze hry)
- téměř žádní cheateři (alespoň já jsem zatím žádného nepotkal !!!)
- Respawn po smrti
- Počítají se nejen killy, ale i asistence. Takže pokud jste v CS ubrali nepříteli 99% HP a váš spoluhráč ho dorazil, tak se kill počítal jemu. Zde dostanete alespoň tu asistenci :)

Nejvíce se mi líbí, že každá třída má svoje slabiny ale samozřejmě i silné stránky. Nedávno Valve přidalo nový COOP mod MVM (Mann vs Machine) kde se 6 hráčů snaží zničit hordu robotů. Pokud vás omrzí zabírat Capture pointy, tak můžete zkusit nosit kufřík nebo tlačit vozík s bombou. Díky kreslené grafice je hra přehlednější a engine je dokonalý.

Snad jediné co se mi nelíbí, ale plně Valve chápu proč to udělalí je to, že každý free hráč dokud si nekoupí něco z obchodu (byť jen za 0.39$), tak nemůže obchodovat s předměty a jeho batoh pojme jen 50 předmětů. Ale i bez premium účtu se dá vyhrávat ...

Pro: Hra je zdarma, spusta zbraní a herních modů

+15
  • PC 80
Jedna z nejlepších multiplayerových akcí co jsem měl kdy možnost si zahrát. Mezi největší klady patří určitě rozmanitý výběr postav, kde si téměř každý hráč přijde na své- pokud někdo má rád stealth akci, může hrát za spyje, kdo je nejraději v obraně vezme si mechanika, když někdo rad podporuje tým a pomáhá ostatním ničit nepřítele, bez toho aby si sám špinil ruce má tu medica, když někdo má rád přímý boj, pří kterém se rychle vrhne mezi dav nepřátel a snaží se zničit vše, na co narazí, je tu pyro, tedy určitě je z čeho vybírat:). Také tu jsou celkem propracované mapy, kterých je i vcelku dost ať již oficiálních či nikoliv. Také potěší časté updaty této hry, které hru trochu oživují a vypilovávají téměř k dokonalosti. Jediná nevýhoda je, že velmi záleží na týmu, ve kterém hráč zrovna hraje, takže pokud hraje ve slabším týmu, tak sám již toho příliš nezmůže, ale to je v týmové akci celkem běžný jev. Ještě potěší několik herních stylů, od dobývání, bránění bodů, tlačení vozíku, až ke kradení inteligence (něco jako capture the flag).

Pro: výběr postav, zaznamenáváni rekordů, mapy, updaty, vtipnost(hlášky,taunt), herní styly

Proti: velmi záleží na týmu ve kterém zrovna hrajete

+14