Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Team Fortress Classic

16.01.2003
65
26 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Team Fortress Classic je předělávka fanouškovského módu pro první Quake a zároveň předchůdce velmi populární hry Team Fortress 2.

Koncept hry je velmi jednoduchý. V každém týmu si hráč může vybrat z devíti povolání - Soldier, Heavy, Pyro, Demoman, Engineer, Spy, Scout, Medic a Sniper. Každý plní v týmu svoji roli. Zpravidla se málokteré povolání obejde bez pomoci jiného povolání, cílem hry je tedy kooperace všech hráčů a správná taktika. Herní módy jsou klasické - vlajky, zabírání bodů apod.

Hra běží na GoldSrc enginu (předchůdce Source enginu), grafika je tedy na svou dobu velmi dobrá. Audio stránka je na tom stejně. Jako Quake modifikace hra vyšla 24. srpna 1996. Po převzetí společností Valve byla hra šířená zdarma jako mód vyžadující originální Half-Life (od 7. dubna 1999) a od roku 2003 je prodávána přes systém Steam. Ve své době to byla druhá nejhranější online hra, hned po Counter-Striku.


Poslední diskuzní příspěvek

No já tam původně měl rok 99, ale pravdou je, že pokud to vydal Valve jako komerční hru až 2001, tak by to mělo být takto.

edit:
Nate: btw. díky za opravy ;)

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.