Poker Night 2

26.04.2013 PC
30.04.2013 PS3
22.05.2013 iOS
Telltale Games
V pokračování Poker Night at the Inventory se u pokerového stolu opět potkává směsice rozličných postav nejen z počítačových her. Prvním hráčem je Brock Samson z animovaného seriálu The Venture Bros, drsný tajný agent a bodyguard rodiny Venturových, dále upovídaný robot Claptrap ze série Borderlands, zabiják zombií Ash Williams z filmové série Evil Dead a posledním do party je druhá polovina dua Sam a Max, psí polda Sam. Tuto sestavu doplňuje ještě vražedná umělá inteligence GLaDOS ze série Portal, která zastává funkci dealera karet.

Oproti prvnímu dílu přibyla k Texas hold 'em další varianta Pokeru, a to Omaha hold 'em. Herní prostředí se už také neomezuje pouze na klub The Inventory, ale každá z postav má vlastní tématický klub s unikátními dialogy. Jako v prvním díle, i zde si hraním můžete odemknout kosmetické předměty do Team Fortress 2 a nově do Borderlands 2, k čemuž slouží systém takzvaných Bounty Challenges, což jsou různé úkoly jako "vyhraj dvě kola za sebou" nebo "jdi all-in a vyhraj", jejichž splnění vám zaručí, že v příštím turnaji budete mít možnost pokusit se vyhrát trofeje jednotlivých hráčů.

Po dohrání Poker Night at the Inventory jsem se vrhl i druhý díl. Opět jsem byl mile překvapen vtipnými dialogy. Hra mě bavila i přesto, že protihráče jsem vlastně neznal (nehrál jsem hry ve kterých vystupovali). Jediným starým známým pro mě byla GLaDOS :) a opět mě svými strojově bezcitnými hláškami a cynickými postřehy rozesmávala a rozbrečovávala zároveň.
Jsem sice občasný pokerový hráč, ale v reálu jsem ještě nevydělal ani korunu (spíš jsem tak 300 Kč v mínusu), takže tady mi ten půl milion dolarů v kapse alespoň drobně potěšil.
Hra není kdovíjak zázračná, ale dobře poslouží jako náhražka všemožných solitaire a jiných her ve windowsech ve chvílích, když má člověk čtvrthodinku volna.

Pro: poker, hlášky, GLaDOS

Proti: poker, hlášky, GLaDOS