Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Puzzle Agent 2

29.06.2011
30.06.2011
65
26 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Nelson Tethers se vrací. Vyšetřovatel FBI z oddělení pro zkoumání záhad není spokojen s výsledky svého pátrání v prvním díle a v touze po poznání se tak rozhodne na vlastní pěst vrátit do města Scoggins v Minnesotě, kde se první díl odehrával. Zde se pokusí rozluštit zbývající záhady okolo továrny na výrobu mazacích gum pro Bílý dům a přijít na kloub tomu, proč se jeho nadřízení v FBI už o případ nezajímají.

Stejně jako v prvním díle, i zde je stěžejní náplní hry řešení hádanek. Ohled je ale brán i na sváteční hráče či na ty, kteří nemají dost trpělivosti, a proto na každou z hádanek můžete dostat až tři nápovědy (každá další nápověda vás blíže navádí k řešení). Grafický styl se od minula taktéž nezměnil, takže hra stále disponuje velmi stylizovanou komiksovou grafikou. Na výtvarné stránce Puzzle Agent 2 se opět podílel kreslíř Graham Annable.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
V krátkém časovém rozestupu po prvním díle přichází pokračování vyšetřování Nelsona Tetherse tajemného případu ve městečku Scoggins. Podařilo se mu totiž znovurozjet továrnu, většina otazníku však zůstala nezodpovězena. A tak se Tethers, jako správný vyšetřovatel FBI, vydává zpět na místo činu všechny tajemnosti dořešit, byť neoficiálně, jen v rámci dovolené.

Kromě Tetherse se setkáme s řadou starých známých z prvního dílu, navštívíme také již prozkoumaná místa. Styl hry zůstal zachován, opět jde o vyprávění humorného a hodně ujetého příběhu, který je prokládán všemožnými puzzly.

Nutno přiznat, že příběh konečně nabírá obrátek, je ještě ujetější, než v prvním díle. Rozhodně je ale zajímavý a je hlavním hybatelem, proč ve hraní pokračovat. Puzzly jsou také koncipované, jako v prvním díle. Přišly mi však místy obtížnější a ještě méně zajímavé, než v prvním díle.

Podle názvu a nejspíš i podle záměru autorů měly být hlavním prvkem hry puzzly a příběh samotný měl být jen jakousí výplní, u druhého dílu se ale ještě více projevuje skutečnost, že je tomu naopak – nejzajímavější na celé hře je příběh a jeho postupné odhalování, přičemž puzzly jsou mnohdy spíše na překážku. Což je velká škoda.
+17
  • PC 60
Mně teda ta hra zabrala hodiny 4, a to jsem se nijak zvlášť nezdržoval. Je to, jak se dalo čekat, úplně stejné, jak jednička, jen je to pokračování příběhu. Ten je uhozený, ale přesto se to celkem dá snést. Psal jsem u jedničky, že bych si představoval jiné puzzly. To se mi splnilo pouze částečně. Hodně se recykluje puzzle přeškrtnout jednou čárou všechny trámy, co drží dveře nebo nastavování budoucího pohybu někam. Pár nových puzzlů tu bylo, ale vlastně se mi vůbec nezapsaly do paměti. Jejich obtížnost podle mého názoru dost poklesla (nebo jsem se já adaptoval). Příliš mě nepotěšily číselné rébusy, které většinou vyžadují spíše znalosti než logiku (zajímalo by mě, kolik lidí si pamatuje z hlavy 9. a 10. číslo z Pí + další puzzle ohledně matematického vzorce opravdu nebyl pro mě, jelikož jsem holt skončil s matikou na základce (ti umělci...)). Puzzlů je o 4 méně než v jedničce, ale zase je myslím víc cutscén. Cca 2 nové postavy jsou fajn. Nová hudba není. Jinak je všechno stejné, jak v jedničce.
+7
  • PC 80
Milovníci hádanek a logických her by toto dílo neměli minout. Hra není nijak zvášť dlouhá - zabere asi 2 hodiny. Nalezneme zde spoustu vtipných dialogů a animací. Pokud umíte pozorně číst tak by hádanky neměli být žádný problém, ale kdyby přece jenom nějaký problém byl, můžete použít nápovědu ve formě žvýkaček, které naleznete téměř na každém kroku. Po dohrání příběhu ještě můžete splnit 2 další hádanky + jednu bonusovou.

Pro: Různorodost hádanek, atmosféra

+6