@Ferdish (09.02.2024 09:13): No ten netflix je nejspíš jediný důvod, proč to pokračování vůbec vzniklo, bez netflix peněz by se na to Ubi vybodli hádám. Ale netflix na PC nic takového nemá, takže to nehrozí imo.
Relatívne krátka, ale celkom chytľavá adventúra s mierne akčným nádychom, ktorá mi pomohla skrátiť obdobie kovidovej izolácie. Len škoda, že sa Ubisoft nikdy neodhodlalo k pokračovaniu, potenciál tam bol, dokonca i náznak vďaka medzititulkovej scéne.
@Starletka (10.07.2017 09:24): Tak Bird Story mě teprve čeká. To mám také ve výzvě. To se mám teda na co těšit :D. U Life is Strange jsem brečela nejvíce v té části, když jsem uviděla Chloe, že je na vozíku a u Zaklínače už ani nevím. To až takový doják nebyl :).
@Laurona (09.07.2017 22:17): Jo jo. To když jsem hrála poprvé tak jsem to před dohráním musela vypnout a dát si pauzu :DD Ale to jsou asi tak jediné dvě hry, u kterých jsem plakala. Možná ještě u Bird Story jsem měla na krajíčku, ale třeba takové Life is Strange (které je obecně považované za doják) ze mě nevydolovalo ani zvlhlé oči. Nebo u Witchera 3 jsem se u "dojemných" scén musela spíš smát :D
Tak ten konec jsem nečekal. Myslím smrt hlavního hrdiny.
Hudba a zvuky se povedly.
Moc fajnová hudba.
Zatím nejlepší hudba, když odjíždí Anna taxíkem na frontu. Nebezpečí v rytmu kankánu.
@mazar1234 (10.10.2014 19:36): Tak já četl jen tu knihu, která se mi hodně líbila jako mnoha lidem (stejně tak i celkově dílo od Remarquea), takže nevidím důvod, proč si ji nepřečíst. Navíc je přijatelně dlouhá a dobře se čte, tak bych třeba nejdříve začal tou knihou (pokud ji dotyčný nečetl) a potom bych se pustil do filmů, které jsem zatím neviděl, ale podle hodnocení vypadají dost dobře. Plus ještě to, že se podle tebe drží knižní předlohy je další plus. :-)
Ale jsem trochu víc off topic, když se dotyčný ptal, který film zvolit a já tady cosi plácám o knize. :D
@Johny8x (10.10.2014 19:02): Ja som bol az prekvapeny ako kvalitne boli spracovane filmy, velmi sa drzali knihy a v podstate neobsahovali prakticky vobec nic vymyslene reziserom/producentom (or whatever).

@Fg (10.10.2014 15:33): Za mna bez vahania 1930, ale pozri si aj 1979 je tiez kvalitny. Ale 1930 je naturalistickejsi a viac ukazuje brutalitu, no je ciernobiely co moze byt pre niekoho problem.
a které na západní frontě klid je lepší 1930 nebo 1979?
Už to uvolnili nedávno jako freeware a jde to stáhnout třebas na stránkách Scummu (rozhodně ber dabovanou CD verzi).
Co se Flyboys týče, tak to je spíš dobrodružný film pro celou rodinku než nějaké válečné drama, takže tomu bych se nejspíš vyhnul pokud chceš opravdu něco o WWI. :D
@Isair (09.10.2014 21:43): popravdě mne ty menší hry málokdy zaujmou(navíc jsou to povětšinou wanabe ptákoviny) a AAA jsou zase oničem, takže si vyber...ale už skoro nehraju, nebaví mne to, proto mne čas od času něco fakt opravdu potěší jako právě HM a VH

btw jsou nějaké dobré filmy o WWI? Teď koukám na Kubricovo Paths of Glory, to je celkem fajn, ale opravdu není něco novějšího než černobílý film?

@Fritol (09.10.2014 21:36): no ale to není řečeno ve hře
Fg si jednou mezi těmi záplavami "AAA shitů" zahraje něco "alternativnějšího" a hned tu bude kárat:D. Ale jsem rád, že konečně začíná mít trochu vkus ;) (nejdříve hotline miami, teď tohle), jen tak dál...

Podobně fajn vypadá i Child of Light, taktéž od Ubisoftu. Obé mám určitě v plánu a ve slevě kupuji. Kdy se k tomu však dostanu, netuším. Her je stále příliš...
@Fg (09.10.2014 21:05): "Can't get enough of Walt the loveable dog? On November 6th, an all-new interactive comic book starring Walt will be available for free to all #ValiantHearts iPhone and iPad players!" ;)
je někdy zmíněno jméno psa? já si tedy nevšiml, na yt jsem se dočetl, že je to Waltz
Ježíš to bylo krásné...hezky mi zvlhlo oko, nu mohli by udělat hru i z WWII TŘEBA za Victora, to by věkové odpovídalo

Nejlepší postava Emile

1 světová by si opravdu zasloužila důstojnou hru či film, zatím nic ojedinělého nevzniklo, což je škoda , jelikoz tohle byl opravdu hnusný konflikt, ač se za druhé valky děly neskutečné prasárny, tohle pro vojáky muselo byt horší peklo. Je škoda , ze se o ni nemluví a pomalu nic nevi. Nedávno jsem byl na hřbitově a je ta památník padlých obyvatel Mladcové, kteří padli ve Francii/Belgii , až mrazi koukat na ty jména, kdy zemřeli , že umřeli oba bratři z jedné rodiny, ze někdo zemrel již v roce 14 ze někdo zemrel na konci valky v roce 18, vtazeni do valky, která ani nebyla jejich, mozna stali na špatné straně a k čemu to všechno vlastne vedlo... A pak přišla další , daleko ničivější válka , šla opět stejnými městy , lidé si to peklo museli zažít znova, to je neskutečné , co museli prožívat ... Chmmm, to byla doba!
@mazar1234 (07.10.2014 22:52): ano, to je nikdo, navíc to nehrál nikdo z friendlistu, žádné důležité jméno, takže svět se řítí do pekla...

24 moc relevantní taky není, co se hodnocení týče(obecně)
@Fg (07.10.2014 22:47): Většina Ubisoft her mě zajímá a moc, ale mam strašně moc her a většinu jsem nehrál, takže to nehrotím :D Stejně bude zachvíli 75% a nebo to koupím při příštích 50%. Teď dám přednost AC Liberation, taktéž 50% sleva na steamu.

Jinak taky myslím, že 24 hodnocení je dost na těch pár měsíců co je to venku.
@Fritol (07.10.2014 20:56): no i tady dost lidí slyší na takové ty artové hry, btw kolik to stojí na steamu? na psn to bylo za 2 stovky, jinak to stojí 405,- což je za menší hru fakt hodně

každopádně kupujte na svou platformu, škoda to minout. Ty fakta o WWI jsou super a baví mne to číst.

sleva ovšem konči zítra
@Fg (07.10.2014 20:45): Možná proto, že teprve den zpatky byla na steamu nějaká sleva od vydání. Moc lidi za hry plne ceny asi nedává (A ještě míň za menší hry) a warezaci o takové hry nemají zajem ;). Hádám, že teď tu přibyde hodně hodnocení pokud je to ve slevě i na PSN.
proč to vlastně nikdo nehrál? dyyť je to krásná atmosferická a hlavně umělecká hra s dobovými fakty ala AC, a vy se zabíváte těmi AAA kktinami, které letos ani nestojí za to :/ shame on you people!
Mám problém. Se svým černochem potřebuju proběhnout blátem, ale on běží tak zatraceně pomalu, že ho zasáhne kulometná palba. Jenže když jsem se podíval na gameplay video, druhý hráč s tímhle problém neměl, a postavička běžela mnohem rychleji.
Zkusil jsem mačkat snad všechna tlačítka, ale zaboha tím blátem neproběhnu dost rychle.
Tak toto byl velice silný zážitek. Na konci mi téměř ukápla slzička. Na konci titulků se objeví scéna s Freddiem, který sleduje připlouvající americké lodě. Předpokládám tedy, že se dočkáme pokračování :-)
@morlun: Často v textu měníš rod, asi tím že kromě jména používáš i pojmy postava a charakter po sobě jdoucích větách. Doděláváš to tím že píšeš o Emilii a později o Emilovi, takže jsem trochu zmaten ohledně pohlaví dotyčné(ho) :D
Tak tohle vypadá fakt pěkně. Nicméně se obávám, že za aktuálních cca 15€ mi hra "Pane" hned tak říkat nebude.
Dohrane. Steam mi ukazuje 6,7 hodin, čo je celkom dosť, čakal som o polovicu menej (podobne Brothers - A Tale of Two Sons malo hraciu dobu 3 hodiny)

Podobne ako Brothers - A Tale of Two Sons sa tu jedná o umelecký zážitok.
Originálna hra, v ktorej nejde o zabíjanie čo najvacsieho poctu nepriatelov a ja som rád, že vznikajú aj trosku hlbsie a zmysluplnejsie hry.

Audiovizuál je na špičkovej úrovni, veľký zážitok. Či už sa jedná o hravé automobilové pasáže, tanky či útek z vazenia, hra je nápaditá, má atmosféru a častokrát prekvapuje. Jediná výhrada smeruje k niektorým nie najšťastnejším herným mechanikám, ktoré ak vám nesadnú, tak možu byť veľmi otravné (liečenie, zbieranie a hladanie predmetov).

Inak ale spokojnosť a na konci ma to dojalo.