Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

U13

15.01.2015
60
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Explorativní adventura U13 z dílny zlínských vývojářů popisuje budoucnost, ve které se libovolné vzdělání stalo otázkou několika málo okamžiků - konkrétně pomocí čipu, který po implantování do lidského těla dokáže svému nositeli rapidně zjednodušit a zrychlit proces učení. Zdánlivě neodolatelná technologie je bleskově přijata širokou veřejností a prakticky přes noc se stane novým standardem ve vzdělávání. Není v tom celém ale přeci jen nějaký háček?

U13 byla vyvinuta v enginu Unity a částečně slouží jako propagace zlínské Univerzity Tomáše Bati, ostatně název hry je odvozen od jedné z univerzitních budov, ve které se celý děj odehrává.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Velice příjemná jednohubka, které se díky na freeware poměry hodně solidnímu audio-vizuálnímu zpracování daří vybudovat pěknou tajemnou atmosféru. Samotná herní náplň není nikterak bohatá - prakticky jde čistě o prozkoumávání a objevování předmětů - to ale v tomto žánru není ničím neobvyklým.

Bonusové body u mě hra získala taky geografickou věrohodností - kdo byl někdy ve Zlíně, potažmo přímo v univerzitní budově U13, bude se cítit jako doma. U13ka je vymodelována opravdu 1:1 a celé příběhové zápletce v akademickém prostředí to dodává nový rozměr. Více takových počinů!
+18
  • PC 70
U13 jsem si zahrál kvůli herní výzvě a zpříjemnil si tak jedno nudné zimní odpoledne v práci. Titul exceluje v grafice která je bez přehánění na špičkové úrovni a dala mému slušně vybavenému železu docela zabrat. Hledání předmětů a kombinace byly chytré takže lehce jsem se zasekl jen jednou a hlavní zápletka celou hru obstojně zpestřuje. Za velmi zajímavý považuji nápad zasadit hru do skutečného prostředí a procházku po vlastní škole studentům ze Zlína docela závidím. U13 je poměrně krátká ale jinak se nedá než chválit a myslím že tvůrci by se v herním průmyslu rozhodně neztratili.
+8