Velice příjemná jednohubka, které se díky na freeware poměry hodně solidnímu audio-vizuálnímu zpracování daří vybudovat pěknou tajemnou atmosféru. Samotná herní náplň není nikterak bohatá - prakticky jde čistě o prozkoumávání a objevování předmětů - to ale v tomto žánru není ničím neobvyklým.

Bonusové body u mě hra získala taky geografickou věrohodností - kdo byl někdy ve Zlíně, potažmo přímo v univerzitní budově U13, bude se cítit jako doma. U13ka je vymodelována opravdu 1:1 a celé příběhové zápletce v akademickém prostředí to dodává nový rozměr. Více takových počinů!
U13 jsem si zahrál kvůli herní výzvě a zpříjemnil si tak jedno nudné zimní odpoledne v práci. Titul exceluje v grafice která je bez přehánění na špičkové úrovni a dala mému slušně vybavenému železu docela zabrat. Hledání předmětů a kombinace byly chytré takže lehce jsem se zasekl jen jednou a hlavní zápletka celou hru obstojně zpestřuje. Za velmi zajímavý považuji nápad zasadit hru do skutečného prostředí a procházku po vlastní škole studentům ze Zlína docela závidím. U13 je poměrně krátká ale jinak se nedá než chválit a myslím že tvůrci by se v herním průmyslu rozhodně neztratili.