Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zajímavosti

Příběh

Příběh hry byl sepsán za 4 týdny. Zatímco u prvního dílu se příběh sepisoval a upravoval 3 roky.
(podle odpověďi na 8. otázku z odkazu)
V intru se dozvídáte o zničení bariéry, které doprovázely blesky. Jeden z blesků pak narazil do věže hradu a velký kus ulomil. Když se však ve druhé kapitole dostanete do kolonie, věž je neporušená.

Easter eggy

Pokud se pokusíte přeplavat moře, sežerou vás při opuštění mapy ryby. video
Ve hře se nachází velká zeď, která má zabránit invazi orků. Pokud se hráči podaří dostat za ní, nalezne ceduli, na které stojí, že žádné orkské hordy za zdí nejsou, podepsán Alien Dwarf.

Ostatní

Existuje několik způsobů, jak se na začátku hry dostat do města. Tím nejlepším je však pravděpodobně prosté přelezení hradeb u hlavní brány směrem od Lobartovy farmy. obrázek
Poté si zajděte promluvit s Laresem v přístavu a obdržíte 500 zkušeností.
Hra vyšla v rodném Německu již 29. listopadu 2002. V anglické verzi v Anglii a Skandinávii však až o sedm měsíců později 13. června 2003 a v Americe dokonce až 28. října 2003. Americký vydavatel Atari to však Piranha Bytes nepotvrdil a ti o vydání hry dlouhé měsíce nevěděli.
Součást DVD přílohy časopisu Score č. 147 a č. 225 (spolu s 1. i 3. dílem)
Score č.113 - recenze
Jedinou lodí v přístavu je ta paladinská. Střežena je dvěma paladiny, kteří na ni nikoho nepustí. Pakliže však hrajete za mága (musíte být mág, ne novic), můžete si loď prohlédnout mnohem dříve, než na konci 5. kapitoly. Stačí, aby vás paladinové zastavili. Poté již stačí podávat správné argumenty, proč vás stráže nemohou zastavit. Nakonec vás na loď pustí.
Můžete zde najít pár lektvarů, svitky a měšce.
Pokud sníte 100 tmavých hub, zvýší se vám mana o 5. Pokud sníte 20 jablek, zvýší se vám síla o 1.
Herní engine je v podstatě upravená verze toho z prvního dílu. Rozlišení textur se zlepšilo díky factoru 4 a svět je tak třikrát detailnější než v prvním dílu. Jelikož grafika je méně detailní než v ostatních enginech té doby, tak ve hře není téměř žádné načítání.