Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

INDIKA

02.05.2024
17.05.2024
83
7 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Indika je narativní adventura sledující mladou jeptišku na cestě za sebepoznáním po boku toho nejpozoruhodnějšího možného společníka - samotného ďábla - na pozadí alternativního Ruska 19. století.

Svět, který mladá Indika objeví za zdmi svého kláštera, se nedá popsat jinak než jako divoká kombinace komedie a tragédie inspirována literárními velikány jako jsou Bulgakov a Dostojevský. Hráči se v její kůži mohou těšit na avantgardní výpravu velice nápaditého příběhu s notnou dávkou černého humoru, zatímco budou řešit hádanky, prchat před monstry, a také objevovat problematickou minulost hlavní hrdinky skrze minihry stylizované do 2D pixel artu.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak toto ma bavilo. V prvom rade ma prekvapila grafika - prostredia su prepracovane, vypadaju dobre, tak isto postavy a celkova filmovost. Potesil humor, tvorcovia si casto robia srandu z pravoslavnej cirkvi, ale najdu sa tu aj hororove momenty. Zatial najlepsia adventura roka.

Ak by niekto chcel kupit, ozvite sa mi do spravy.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 90
To se takhle v baru sešel Friedrich Nietzsche s ansámblem z Monty Pythonu, do němoty se všici ožrali, a vostrej budíček jim přišla doručit mladá jeptiška, jež k prsům tiskla poněkud alternativní verzi Bible...

Indika se s tím nesere a hned od úvodních krůčků dává jasně najevo, až jak zvostra bude kritizovat náboženskou ideologii společně s aspekty moderní společnosti, a jak umně to bude podbarvovat občasnou černočernou satirou samotné lidskosti. Pod touto slupkou však taky navýsost zkoumá motivy izolace a introspekce optikou dokonale uvěřitelné mladé slečny, která holt prochází krizí nejen víry.

Herně je to prachobyčejná chodička s někde zajímavými, jinde nudnými hádankami, která je občas narušena 2D pixelovými segmenty (které jsou samy o sobě herně také dokonale prostoduché), nicméně tvůrci si dělají prdel jak sami ze sebe, tak z celého herního média, což ať vám už sedne sebemíň/víc, tak nějaké ty sympatie to z vás vyždímat musí takřka zákonitě. Je to arthouse, ale takové té odrůdy, z níž neleze puch protivné dosebezahleděnosti. Zaplaťsatan.

Byl bych asi byl ještě spokojenější, kdybych si počkal na slevu a vzal to za takových 15 éček, nicméně přespříliš si stěžovat nemohu, když je to bez ohledu na cenu prostě dosti silný, unikátní tříhodinový zážitek, na který budu blaženě vzpomínat ještě dlouho. A mile rád jej doporučím i takovým, kterým by zdejší náboženské motivy mohly být proti srsti, neb se dají relativně obstojně taky ignorovat, aby si člověk jen užíval ten kvalitní VA podávající výborný banter ve vizuálně uhrančivém, mrazivém a zároveň hřejivě uvěřitelném prostředí.
+16