Xzone.cz – Vyhrajte luxusní PlayStation herní koutek v hodnotě 250 000 Kč!

Dangerous Dave in the Haunted Mansion

Dangerous Dave 2, Rooms of Doom

akce > plošinovka *
1991 PC
, (sekundární)
Pokračování hry Dangerous Dave, opět ovládáte nebezpečného chlapáka jménem Dave a opět musíte projít strašidelným domem hrůzy. K obraně vám bude k dispozici brokovnice, ale ouha, pouze s 8 náboji najednou, navíc nabíjení také zabere nějaký drahocenný čas. S trochou nadsázky se tak dá říct, že hra dává základy pozdějším survival hororům, protože zbraň neslouží k vyčištění celého levelu, ale jen k potřebnému prostřílení se na konec. Zajímavou inovací také bylo, že Dave mohl střílet i šikmo (nahoru/dolů). Ve hře se dále nachází drahokamy, které navyšují výsledné skóre. Úkolem "Dejva" je zachránit svého bratra Delberta probitím se skrz 8 úrovní.

V roce 1993 byla hra znovu vydána firmou Froggman pod názvem Rooms of Doom. Hlavní postava se zde jmenuje Jake a zachraňuje svého kamaráda Mikeyho; bylo přidáno hlavní menu, jinak jsou verze identické.

V následujících letech vyšly další dva díly, Dangerous Dave's Risky Rescue a Dave Goes Nutz!.

Mezi hráči kolovala tahle hra pod názvem Haunted. Jde o klasickou procházečku jednotlivými úrovněmi kdy se musíte dostat z jednoho bodu do druhého a cestou pokosit hordy nepřátel. Do cesty se jich postaví vcelku hodně a všichni jsou osobití. Dalo by se říci, že je to jedna z prvních survivor hororů. Je to dáno tím, že hlavní postava tříme v rukou pouze jednu zbraň a to brokovnici, která má ovšem pouze osm nábojůa jakmile dojdou, musí nabíjet. Nabíjení ale zabere určitý časový interval, po tuhle dobu se nesmí mačkat žádná klávesa. Pro nabíjení je tedy lepší zvolit klidné, již vymícené místo od všech zombíků a jiných nestvůr. Můžete střílet hned do osmi směrů což je někdy strategickyvýhodné, můžete totiž střílet i do vyšších pater, zrovna když jdou zombíci po schodech. Ve hře také sbíráte spousty různých předmětů, za které dostáváte body do skore a po dosažení dané hodnoty získáte život navíc, který se taky hodí. Navíc lze i životy navíc sbírat ale většinou jsou lišácky schované. Zpočátku budete potkávat zombíky ale později i různé geneticky zmutované slizy a obrovské pavouky. Pokud vás nějaký ten slizák zabije, objeví se v malém okně animace vaší smrti (kudla v hlavě, zombie vztahuje ruce, obrovský pavouk v obličeji ap.). Hra určitě nepatří mezi ty lehké ale po určité době hraní se jí dostanete pod kůži a dosáhnete vyšších úrovní.

Pro: pro? pro mě jednoznačně kult, jedna z nejoblíbenějších a nejhranějších plošinovek pod dosem

Proti: prostě nic ani obtížnost, je to takový survival horor :-)

Dave 2 skvělá stará hra, která ve své době byla populární mezi hráči. Prostě procházíte s brokovnicí barákem plných zombií,pavouků, slizu, vlkodlaků a duchů a máte se dostat vždy ke dveřím do dalšího levelu. Cestou musíte vystřílet nepřátele. Kromě dvou vyjímek. A tou je 4 a posledního level. Tam jste v jedné místnosti s velkým monstrem, které máte zabít. Některé příšery jsou záludné tak třeba duchové. Těma musíte proběhnout a pak do nich střelit jinak je nezabijete. V jednom levelu hned na začátku vás bude pronásledovat nesmrtelná ohnivá lebka. Slizové skáčou jen šikmo a pavouci se spouštějí jen dolů. Prostě to je hra která na určitou dobu hráče zcela pohltí.

Pro: Stará klasika,animace smrti.

Přiznám se že jsem se dostal pouze do čtvrtého levelu, a pak jsem zapnul cheaty, protože to bylo tak těžký že se to fakt nedalo. Jinak ale luxusní plošinovka se spoustou typů nepřátel. Od zombieho až po neprůstřelnou hořící lebku. Nejvíc mi dali zabrat ty skákající medvědi a sliz co vám skákal na hlavu. A také si pamatuji jak vždycky na mě šlo pět zombíků a já přebíjel =D to vždycky byly nervy.

Pro: Originalita, hratelnost, nepřátelé a spousta levelů

Proti: Sakra těžká obtížnost a pár chyb v grafice

Sympatická, bizarní, černohumorná, pekelně těžká plošinovka s poměrně vtipnými a řádně brutálními animacemi smrti. Kdyby Peter Jackson tvořil hru, určitě by vypadala nějak takhle :)

Pro: zvláštní smysl pro humor, bizarní potvory, umírání :)

Proti: občas je to opravdu brutálně těžký (hlavně bossové)