Dá se ve hře nějak změnit ovládání? Stáhnul jsem si verzi kde skáčeš Entrem a střílíš 5. Chtěl bych skok třeba mezerníkem a střelbu ctrl
@Han22 (03.03.2020 17:51): Já jim říkal vlkodlaci :))

V dětství jsem tuhle hru dohrál milionkrát, dnes už bych to asi jen tak nedal. Ta poslední místnost v sedmém levelu není tak těžká, pasáž u schodů jde projít téměř bez zabití, vlkodlaci hráče přeskočí, nechával jsem je za sebou.
@DEU (03.03.2020 17:37): Těžko říct co to je, přece jen je to prastará grafika, můžete to být při troše fantazie cokoliv, já tam vidím Yetti :) Ano poslední kolo v tom prastarém hradu je šílené, ta situace z konce mého komentáře je tuším úplně poslední místnost a tam jsem zařval hned třikrát po sobě. Nakonec jsem na ty "vlky" přišel na taktiku - oni skáčou shora na hlavu a pokud stojíte pod plošinkou na úrovni hlavy, dopadnou na ni... pak už je to otázka štěstí a rychlosti. Jinak ukládání to nemá, ale já objevil DosBox SVN Daum, kde se dá pomocí Alt+F5 a Alt+F9 libovolně ukládat. Dvojku jsem chtěl ale pokořit, tak jsem jel v normálním Doxboxu, aby mě to nesvádělo.
@Han22 (komentář): Podle mě se nejedná o Yeti, ale spíš o vlky nebo medvědy. Ty jejich skoky jsou v posledním levelu v kombinaci s krabicemi okolo naprosto nepředvídatelné. A o to víc, když jich skáče víc než jeden za sebou. V tomto levelu jsem se vždy zasekl a hru dosud nedohrál. Jako jednu z mála.

Ukládání během misí? O tom dodnes nic nevím. Vím, že se dala zapnout nesmrtelnost.
poznáte podle popisu název hry?
Stylizací je to podobný Davoj, akorát hlavní postava je kluk v pyžamu a likviduje zombíky prakem. První level začíná na hřbitově. Za boha si nemůžu vzpomenout, jak se to jmenovalo.
@Zoltan (30.10.2012 19:08): Heh, všechny. Dnes jsem se dozvěděl, že Daveů je asi tak 5, Haunted Mansion je třetí a poslední, který dělal Romero, ty další (sračkoidní) dva poskládali ze zbytků nějací troubové pro vydavatele.
Jaké pirátění? :) Mezi hráči kolovala (kolovala slovně) = samozřejmě z vyprávění. Jeden řekl druhému o hře zaslechl třetí čtvrtý si přisedl a povídalo se o hře, nikdo ji neřekl jinak než Haunted. Samozřejmě že každý měl doma originální disketu ;-)
Hehe, chlubit se o pirátění, to jde jen u starých DOSáren :-) ale tak kdo to tenkrát nedělal (většina z nás to stejně svede na starší příbuzné - strýce, otce, matky, prababičky).
Mě to tedy přišlo téměř pekelně těžké a i dost dlouhé. Zábavné to ale bylo po celou dobu hraní.
Haunted Mansion mi nepřišel až tak těžký (dohrál jsem jej mnohokrát), Risky Rescue byl daleko větší záhul (dohrál jsem jen jednou) :)
Graficky vrcholná hra, ovšem velmi obtížná - pro mě nedohratelná.