Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

MuP: Podivná hra

01.09.1999
55
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

MuP je humorná česká textová adventura. Příběh je rozdělen do tří částí a jeho hlavními hrdiny je dvojce agentů Washingtonské FBA (Federal Bureau for Adventures) - Freddy a Jana. Jejich úkolem je vyšetřit záhadné vraždy, které by mohly být spojené s legendární Mutoidní Příšerou. K vraždám došlo v jakémsi evropském zapadákově (ČR) a krátce po příletu jsou oba hrdinové podle tradic kompletně okradeni.

Hru lze spustit i z pouhé příkazové řádky bootovací diskety.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 85
Asi nejvtipnější česká adventura a nejlepší textovka, jakou jsem hrál. Díky tomu, že sebe sama vůbec nebere vážně, nepůsobí humor trapně nebál bych se říct, že hra měla určitý potenciál na vznik kultu.

Na druhou stranu je fakt, že už je to řada let, co jsem MuPa hrál, takže by mi to třeba dneska mohlo přijít jako nehorázná pyčovina, ale moje vzpomínky na hru jsou veskrz kladné.

Jediné, co bych MuPovi vytknul, je relativní krátkost hry a nemožnost ukládat. (Hra je rozdělená do tří kapitol, od kterých se dá začít zadáním kódu.)

Pro: naprosto ujetý humor

Proti: relativně krátké, na

+6