Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Micro Machines

76
71 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > závodní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
1991 NES
1993 SegaMSSegaMDSegaGGAmiga
1994 SNES
01.10.1994 PC
leden 1995 GB
01.10.1995 CD-i
Vývojáři:
, (PC verze), (GB verze), (SNES verze)
V této závodní hře spolu soupeří miniaturní autíčka v prostředích typických pro běžný dům. Soupeří se například na pracovním a jídelním stole nebo třeba na zahradě. Největší hrozbou pro neopatrného řidiče je pád ze stolu a překážkami jsou běžné předměty jako tužky, hřebíky, ořezávátka apod. Pro každé tematické prostředí je vždy určen jeden typ autíček. Lze jezdit klasické závody, ve kterých hráč soupeří proti třem počítačem ovládaným protivníkům. Ovšem hlavní devizou Micro Machines je head-to-head mód. Ten mohou hrát i dva hráči na jednom počítači. Jedná se o závod dvou vozidel počítaný na body. Obraz zabírá oba soupeře a když jedno auto získá nad druhým takový náskok, že by již nebylo možné obě auta na obrazovce vidět, obdrží bod. Po té se auta opět srovnají na jedno místo a jede se dál, dokud někdo nezíská dostatek bodů k vítězství.

Micro Machines se dočkaly několika pokračování. První díl má svůj původ na konzoli Nintendo, kde vyšel už v roce 1991. Za pár let se dostal na několik dalších platforem včetně PC. Hra využívá licence na skutečné miniatury vozidel "Micro Machines" od firmy Galoob (dnes součástí Hasbro).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Micro Machines asi není třeba představovat. Závody angličáků v různých prostředích byl prostě skvělý nápad. Hra si samozřejmně nehrála na nějaký pokus o simulaci, ale vše vynahrazovala obrovskou spousto hratelnosti a nápaditosti. Spusty různých prostředí od závodu na kuchyňském stole mezi snídaňovým menu, přes závod na dvorku mezi květináči až po závod malých motorových člunů ve vaně kde trasu ohraničí pěna a kachničky. Navíc ve více lidech to byla zaručená zábava.

Pro: Nápad, hratelnost, rozmanitost prostředí

Proti: nevzpomenu si

+6+6 / 0