Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Micro Machines

Codemasters •  Big Red Software (PC) •  Mindscape (GB) •  Merit Studios (SNES) •  On-Line PLC (GBC) •  Virtucraft (GBC)
1991
01.10.1994
1994
leden 1995
01.10.1995
25.01.2000
77
85 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

V této závodní hře spolu soupeří miniaturní autíčka v prostředích typických pro běžný dům. Soupeří se například na pracovním a jídelním stole nebo třeba na zahradě. Největší hrozbou pro neopatrného řidiče je pád ze stolu a překážkami jsou běžné předměty jako tužky, hřebíky, ořezávátka apod. Pro každé tematické prostředí je vždy určen jeden typ autíček. Lze jezdit klasické závody, ve kterých hráč soupeří proti třem počítačem ovládaným protivníkům. Ovšem hlavní devizou Micro Machines je head-to-head mód. Ten mohou hrát i dva hráči na jednom počítači. Jedná se o závod dvou vozidel počítaný na body. Obraz zabírá oba soupeře a když jedno auto získá nad druhým takový náskok, že by již nebylo možné obě auta na obrazovce vidět, obdrží bod. Po té se auta opět srovnají na jedno místo a jede se dál, dokud někdo nezíská dostatek bodů k vítězství.

Micro Machines se dočkaly několika pokračování. První díl má svůj původ na konzoli Nintendo Entertainment System, kde vyšel už v roce 1991. Za pár let se dostal na několik dalších platforem včetně PC. Hra využívá licence na skutečné miniatury vozidel "Micro Machines" od firmy Galoob (dnes součástí Hasbro).


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Tak tady to začalo. Vývojáře z Codemasters, kteří si rádi hráli s angličáky, napadlo, že by nebylo špatné vytvořit titul, v němž by se jejich dětská hra promítla na konzole a monitory počítačů. A protože je ve virtuální světě možné téměř vše, jejich plány se staly skutečností.

Oproti reálné předloze mají Micro Machines samozřejmě spoustu výhod. Autíčka se nikdy nezničí, mohu soupeřit se třemi dalšími oponenty najednou a na trati nepřekáží ničí ruce a nemusím sám stavět okruhy z cereálií, hřebíků, mazací gumy a kdo ví, čeho ještě. I když jsem se u prvního dílu nebavil tolik, jako u dvojky, jedná se o kvalitní závody, které je nejlepší absolvovat především ve dvou.

Pro: virtuální angličáky, závody se třemi oponenty, tratě, multiplayer

Proti: někdy nejde rozeznat, kde končí stůl

+16
  • PC 80
Micro Machines asi není třeba představovat. Závody angličáků v různých prostředích byl prostě skvělý nápad. Hra si samozřejmně nehrála na nějaký pokus o simulaci, ale vše vynahrazovala obrovskou spousto hratelnosti a nápaditosti. Spusty různých prostředí od závodu na kuchyňském stole mezi snídaňovým menu, přes závod na dvorku mezi květináči až po závod malých motorových člunů ve vaně kde trasu ohraničí pěna a kachničky. Navíc ve více lidech to byla zaručená zábava.

Pro: Nápad, hratelnost, rozmanitost prostředí

Proti: nevzpomenu si

+8