Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Codemasters

Spojené království
Založeno 1986
Společnost Codemasters (dříve Code Masters), plným názvem The Codemasters Software Company Limited, byla založena v r. 1986 bratry Davidem a Richardem Darlingovými. Rodina Darlingových softwarovou firmu vlastnila již v r. 1982, jednalo se o Galactic Software, ale ta nezaznamenala mnoho úspěchů.

Codemasters se původně zaměřovali na trh pro platformu ZX Spectrum, ale takřka již od začátku produkovali i pro Commodore 64, Amigu, Atari ST aj. Jakmile poptávka na trhu 8bitových počítačů klesla, Codemasters obrátili svou pozornost na 8bitové a 16bitové konzole. Značných úspěchů dosáhli se sérií Micro Machines a titulem Pete Sampras Tennis pro platformu Sega Mega Drive, přičemž s oběma je spřažena kuriozita zvaná J-Cart. Jednalo se o herní kazetu s dvěma porty pro druhou dvojici gamepadů.

Od r. 1997 společnost vydává hry pro všechny platformy (PC a konzole). V září r. 1999 ve snaze o prosazení v USA ohlásila vznik nového studia v Oakhurstu v Kalifornii. Studio se nastěhovalo do opuštěných prostor taktéž herního vývojáře Sierra On-Line a najalo mnoho lidí z Yosemite Entertainment, podpůrného studia Sierra On-Line.

Na platformě PC se Codemasters orientují převážně na závodní hry. Mnohé z nich s tématikou rallye začínají v herním světě známým jménem Colin McRae, jinou jejich závodní oblastí je Formule 1. Nejeden jiný závodní titul poté nesl označení TOCA. Mimo svět závodních her Codemasters přebrali herní značku Operation Flashpoint od českých vývojářů Bohemia Interactive Studio.

V r. 2005 společnost byla časopisem Develop zařazena mezi top nezávislé herní vývojáře. V září r. 2012 oznámila zastavení vývoje všech nezávodních titulů. Ke sklonku r. 2014 zaměstnává necelých 400 zaměstnanců. Kanceláře má ve Spojených státech, Francii, Německu, Španělsku a Nizozemí, vývojová studia ve Spojeném království a Malajsii. Centrála se nachází v Anglii.

Nejlépe hodnocené hry