Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Game Boy Color

1998, Nintendo • GBC
Kapesní konzole Game Boy Color od Nintenda byla uvedena na trh 21. října 1998 jako nástupce předchozího modelu Game Boy. Jak je z názvu patrné, Game Boy Color disponuje barevným displejem, jež nahradil monochromatický, který měl původní Game Boy. GB Color konstrukčně vychází z verze Pocket, ale je o něco širší a delší. Je kompatibilní s vybranými herními tituly pro původní Game Boy.

Mezi největší konkurenty té doby lze zařadit Neo Geo Pocket od SNK Corporation a WonderSwan od Bandai, které však byly distribuovány pouze v Japonsku, případně konzoli Game.com od Tiger Electronics.

Game Boy Color se, stejně jako jeho předchůdce, ovládá oběma rukama a stejné je i rozložení ovládacích prvků, kdy nalevo je směrový kříž k ovládání pohybu, uprostřed tlačítka pro nastavení a spouštění her a napravo akční tlačítka A a B. Po stranách jsou kolečka pro nastavení hlasitosti a jasu displeje, konektor pro sluchátka a napájení a port na připojení další konzole nebo Game Boy tiskárny.

Z nejznámějších her, dostupných na Game Boy Color, je třeba zmínit plošinovku Wario Land 3 s úhlavním nepřítelem známého italského instalatéra, akční adventury Legend of Zelda Orcale of Ages/Seasons s další ikonickou postavou Nintenda jménem Link nebo kritikou jedny z nejlépe přijatých her na Game Boy Collor RPG Pokémon Gold/Silver version.

Produkce kapesní konzole Game Boy Color byla ukončena 30. května 2003, tedy v době, kdy byl již přes dva roky na světě nástupce jménem Game Boy Advance, který se prodával od 21. března 2001.

Autor popisku: Jumas