Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Micro Machines 2: Turbo Tournament

listopad 1994
červenec 1995
1995
1996
80
62 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Druhý díl série populárních závodů s "mikro mašinkami" nepřináší mnoho inovací v hratelnosti oproti prvnímu dílu, ale za to přináší spoustu zpříjemnění již známého konceptu hry. Přibyly nové tratě, detailnější grafika a samozřejmě i stroje - závodit lze nyní také se vznášedly a helikoptérkami.

V roce 1997 vyšlo pokračování Micro Machines V3.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 95
Tato hra byla jednou z prvních, kterou jsem vůbec hrál, bylo to někdy v roce 1997. Dodnes na ní vzpomínám a nedávno jsem si zahrál malý turnaj s bratrem na jednom PC.

Už v menu se objevili různorodé avatary, z nichž každý má něco do sebe (dobré jsou i jejich reakce po úspěšném, ale i neúspěšném závodě). Závody mají i po letech stále slušnou atmosféru, ač se objevují tratě skvělé, i těch pár hrozných. Závody na pracovním stole mezi tapetami a kbelíky s barvou, či vysoko na střeše jsou prostě bezva. Smyslem hry je ujet soupeři z obrazovky (a to několikrát po sobě) a přitom vznikají srandovní situace, kdy se dva shazují a třetí jim ujede, jeden hráč je u konce obrazovky, ale jelikož nevidí před sebe, tak spadne do díry atd. Dnes určitě pobaví i soundtrack, kterým je sice jen jedna odrhovačka, ale ke hře to prostě patří.

Tato hra je pořád slušná a i dnes se mezi různými freeware tituly určitě neztratí. Určitě se k ní zase za nějaký rok vrátím.

Pro: závody autíček, shazování, závodní avatary

Proti: několik špatných tratí

+13
  • PC 85
Druhý díl Micro Machines je ještě o kousek lepší, než jeho předchůdce. Také jsem u něj vydržel nesrovnatelně delší dobu. Tratě jsou parádní a jezdci snad ještě lepší, v čele s chlápkem, kterému chybí pár zubů, jménem Hark.

Znovu platí, že největší zábavu jsem si užil ve dvou a znovu jsem si nejvíce oblíbil režim Head to Head, který je o sbírání bonusů. Novinkou oproti jedničce jsou suky na dřevěných površích, které nějaký ten průjezd vydrží a jen se zachvějí. Jednou ale prostě vypadnou a může se tak stát třeba v okamžiku, kdy jedou dvě vozidla těsně za sebou a Černý Petr samozřejmě vyjde až na pronásledovatele.

Pro: virtuální angličáky, závody se třemi oponenty, tratě, multiplayer, suky

Proti: některé tratě až moc obtížné

+12
  • PC 90
Zábava je, když závodíte formulema na záchodovém prkénku a svým minivozidlem drcnete do svého kamaráda tak, že spadne do záchodové mísy... :)

Moderní hry na tyto základy zábavy dost často zapomínají.
Prostě auta! ,čtyři lidi, pády do propastí, bourání do sebe, vyhodit někoho z trati, vytlemit ho a on vám to za dvacet vteřin oplatí, a ještě vás švihne ovladačem, o tom to přece je!
Když se tři spiknou ,aby sejmuli toho kdo momentálně vede, a hned na startu ho zprasili!

Cílem hry je ujet soupeři z obrazovky, dá se hrát ve 3 na klávesnici, max ve 4 s gamepadem.

Pro: krystalická zábava, v singleplayeru nemá smysl hrát

Proti: dos

+10