Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Mindscape

USA
Založeno 1980, zrušeno 2011
Mindscape je značka vydavatelské a vývojářské herní firmy, dnes spojená s gigantickou společnosti Electronic Arts, dříve s The Learning Company, která vnikla v roce 1980 v Chicagu, ve státě Illinois, USA. Založil ji Roger Bouey, narozený v Austrálii, jako vydavatelství videoher. První vydanou hrou byla od Chrise Crawforda Balance of Power simulující vládu v USA a SSSR, následována hrou s licencí Lucasfilm Games, Indiana Jones and the Last Crusade, textovou adventurou na motivy díla známých spisovatelů Dicka Francise a Ray Bradburyho, Déjà Vu a kontroverzní hrou od Toma Snydera, Sub Mission. Kontroverzní proto, že když jste v ní třikrát neuspěli, automaticky se sama smazala z diskety a vy jste si ji museli koupit znovu. V tomto období zažívá Mindscape rozmach a slávu, což korunuje pozicí největšího vystavovatele na Chicago's Summer Consumer Electronics Show (později E3 v Los Angeles).

Kolem roku 1990 se Mindscape spojuje s další vydavatelskou společností, The Software Toolworks, Lese Crana z jižní Kalifornie a spolu vydávají The Miracle Piano – elektronický systém výuky na piáno. Po té se společnost stěhuje do severní Kalifornie a vydává program C/80 C, kompilátor pro CP/M a dva softwary Mavis Beacon Teaches Typing (výukový program pro psaní na stroji) a Chessmaster (šachy), které se stanou nejdéle prodávanými programy z jejich portfólia. Následovalo vydání herní série LEGO Island.

V roce 1992 vydává studio pro systémy MS-DOS, Amiga and Atari ST své první vytvořené hry Moonstone: A Hard Days Knight, Captive a Legend (The Four Crystals of Trazere v USA), fantasy RPG z isometrického pohledu a pokračování v roce 1993 Worlds of Legend: Son of the Empire. I přes celosvětový úspěch těchto her je finanční situace firmy špatná a pohybuje se na okraji bankrotu, což zachraňuje portování hry Wing Commander na Super Nintendo a spojení se s Origin Systems.

Tato fúze zapříčinila růst akcií a následné vypořádání se se společností EA UK a vydání Warhammer: Dark Omen v roce 1998. V roce 2002 kupuje Mindscape firmu Montparnasse Multimedia a v roce 2005 Coktel Vision od Vivendi Universal Games.

V roce 2006 se novým vydavatelem nejznámějších programů stává Ubisoft Romania (Chessmaster) a Broderbund (Mavis Beacon Teaches Typing).

Postupně společnost měla pobočky po celém světě (Německo, Austrálie, Holandsko, Velká Británie, USA a Japonsko).

Několik neúspěchů, jako byla například příliš drahá licence na hudbu pro titul U-Sing a špatné prodeje závodní hry Crasher, donutily společnost z trhu v roce 2011 odejít.

Nejlépe hodnocené hry