Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Vivendi Universal Games

USA
Založeno 2002, zrušeno 2008
Vivendi Universal Games byla jedna z nejvýznamnějších společností na poli videoherní zábavy. Sídlila v Los Angeles, Kalifornie a vznikla již v roce 1993 pod názvem Universal Interactive.

Již v době svého založení se společnost mohla pyšnit právy, odkoupených od krachující CUC International, která měla pod svými křídly nadané vývojáře ze Sierra Entertainment (Sierra On-Line), Blizzard Entertainment a Knowledge Adventure (výukový software). Práva se vztahovaly na takové herní klenoty, jako jsou King's Quest, Gabriel Knight, Space Quest, Leisure Suit Larry, Warcraft nebo Diablo. Ke dvěma koupeným divizím přibývají ještě Universal Interactive Studios (Crash Bandicoot a Spyro the Dragon) a Vivendi Games Mobile (2006, zaměřené na mobilní platformu). V časech největšího lesku zaměstnává firma cca 3400 lidí.

V roce 2004 prodává společnost divizi Knowledge Adventure soukromému investorovi, díky ale velmi kvalitní a obrovské vývojářské základně a úspěšným titulům neuniká Vivendi Universal Games lačnému oku vydavatelskému molochu Activision a v roce 2007 dochází k monstrózní fúzi, která nabývá platnosti v následujícím roce (2008) a nechává vzniknout největšímu hernímu vydavatelství na světě - Activision Blizzard.

První hrou vytvořenou přímo Vivendi Universal Games byl v roce 2003 dětský kreativní editor Barbie Beauty Boutique. V roce 2004 následovaly další hry s Barbie tématikou (Barbie Mermaid Adventure a Barbie as the Princess and the Pauper).