Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

13 Duchů

Žánr:
logická > nezařazeno *
Forma:
freeware
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Rok vydání:
2003
Vývojáři:
Miroslav Němeček
Oficiální stránky:
http://game.becher.cz/?page=game&id=10
Na břehu Labe stojí strašidelný dům, ve kterém údajně ukryl Josef Becher svůj tajný recept na výrobu Becherovky a ještě nikdo se odtamtud nevrátil. Nicméně, pokud tuto hru budete chtít hrát, tak musíte překonat strach a do domu se vydat. Čeká vás v něm třináct místností, třináct duchů a třináct logických hádanek, které vám tito duchové zadají. Různé skládačky, puzzle a hlavolamy, to bude v této hře váš úkol. A co se stane, když u některé z hádanek neuspějete? V podstatě nic, jen vás duchové promění v kámen a umístí do svého muzea, ve kterém je mnoho dalších soch podobných neúspěšných odvážlivců.

Jak už se dá tušit z první části popisu, hra byla vytvořena pro domácí soutěž Becherovka Games, ročník 2003, kde obsadila v kategorii logických her druhé místo. Hra je vytvořena v programovacím nástroji PETR, je ve 3D a kompletně nadabovaná a ozvučená i při své nepatrné velikosti, pouhých 4,7 MB (ke stažení zde).

Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře


Opravdu překvapivě dobrá puzzle hra, s kvalitními hádankami, z nichž některé dají docela zabrat a určitě to není na prolítnutí za pár minut, jako jiné freeware hry. Byla to celkem výzva a asi u čtyřech hádanek jsem se docela "zapotil", nejvíc asi u vláčků a pyramidy a strávil jsem u ní příjemných pár hodin. Rozhodně doporučuji. Navíc hra neobsahuje žádné závažné chyby, které by znepříjemňovaly, či dokonce bránily v hraní. Budu se muset podívat, která hra se v Becherovka Games 2003 umístila první, protože tohle byla hodně silná konkurence.

Pro: Kvalitní a zábavné hádanky, na freeware překvapivě kvalitní počin

Proti: Pár drobností, ale nic závažného

+6+6 / 0