Příběh Třinácti duchů mě zavedl do tajemného domu na břehu Labe, kde se podle legendy nachází recept na výrobu Becherovky. K jeho získání jsem ale musel vyřešit třináct rébusů, které mi postupně zadávali neživí strážci karlovarských pramenů.

Některé rébusy byly vcelku jednoduché a vyřešil jsem je během několika minut (puzzle), pár z nich mi ale dalo opravdu zabrat a strávil jsem u nich třeba i hodinu (žárovky nebo pyramidy), přičemž nezáleželo na jejich pořadí a po těžkém rébusu přišel na řadu třeba jednoduchý a naopak.

13 duchů je kvalitní logická hra, která určitě stojí za vyzkoušení a i když občas zazlobí ovládání, dokáže hráče upoutat natolik, že nevnímá nic jiného. Patří k těm titulům, u kterých si řeknete "Ještě jeden rébus a jdu spát.", ale protože nejde o nic extra dlouhého, tolik to nevadí.

Pro: příběh, rébusy, chytlavost

Proti: občas zlobí ovládání

Opravdu překvapivě dobrá puzzle hra, s kvalitními hádankami, z nichž některé dají docela zabrat a určitě to není na prolítnutí za pár minut, jako jiné freeware hry. Byla to celkem výzva a asi u čtyřech hádanek jsem se docela "zapotil", nejvíc asi u vláčků a pyramidy a strávil jsem u ní příjemných pár hodin. Rozhodně doporučuji. Navíc hra neobsahuje žádné závažné chyby, které by znepříjemňovaly, či dokonce bránily v hraní. Budu se muset podívat, která hra se v Becherovka Games 2003 umístila první, protože tohle byla hodně silná konkurence.

Pro: Kvalitní a zábavné hádanky, na freeware překvapivě kvalitní počin

Proti: Pár drobností, ale nic závažného