Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Captain Toad: Treasure Tracker

Susume! Kinopio-taichō

05.12.2014
13.07.2018
83
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Captain Toad: Treasure Tracker je spin-off plošinovkové série Super Mario s dobrodruhem Captainem Toadem, známým už ze Super Mario Galaxy, v hlavní roli. Hratelnostně vychází z úrovní Adventures of Captain Toad ze Super Mario 3D World, jejichž koncept ale v mnohém rozšiřuje.

Hráčovým úkolem je Captaina Toada a/nebo jeho společnici Toadette bezpečně provést skrz miniaturní úrovně až ke zlaté hvězdě. Captain Toad neumí skákat, může ale sbírat a házet věci a používat různé nástroje, jako například krumpáč, se kterým lze ničit překážky a nepřátele. V každé z úrovní se kromě zlaté hvězdy nachází i tři skryté diamanty a speciální úkol, který se pro každou úroveň liší (například nasbírat určitý počet mincí či zničit všechny nepřátele). Úrovně jsou pestré a nabízí spoustu různých prostředí i oživení hratelnosti – možno zmínit například úrovně, ve kterých Captain Toad jezdí na důlním vozíku a hráč sestřeluje nepřátele a překážky, aby se Toad bez úhony dostal na konec kolejnice.

Ve verzi pro Nintendo Wii U je pomocí uložené pozice ze Super Mario 3D World možno odemknout čtveřici bonusových úrovní převzatých z 3D World, které si hráč může projít v roli Captaina Toada. Ve verzích pro Nintendo 3DS a Switch tyto úrovně chybí a namísto toho hra nabízí novou sadu úrovní s tématikou hry Super Mario Odyssey.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • 3DS 80
Málokdy se stane, že by jeden konkrétní herní mechanismus byl natolik nosný, aby vydal na celou samostatnou hru. V případě Captain Toad to však platí bezzbytku. Původní myšlenka se od levelů v 3D World nějak zásadně neliší (nově sbíráte diamanty a hvězdu na konci levelu, ale to není nic zásadního).
Hra dobře odsýpá, obtížnost by možná mohla být o něco vyšší. Většinou není problém level udělat na plný počet diamantů napoprvé.
Co člověka rozhodně zarazí, je způsob, jakým jsou rozloženy levely - k dispozici jsou 3 "knihy" levelů. Menší infarkt člověku, který toto neví, patrně způsobí fakt, že po každé knize následující klasické titulky, takže máte chvíli pocit, že jste hru prošli za nějaké 3 hodinky, což vzhledem k ceně rozhodně nepotěší. Naštěstí na konci titulků, zjistíte, že ve skutečnosti jste teprve asi ve čtvrtině hry.
Za mě osobně je Captain Toad určitě hrou, které handheld svědčí mnohem více než stolní konzole. Koncept krátkých (cca 5minutových) levelů je jako dělaný do vlaku nebo jiného dopravního prostředku.

Pro: Level design, svou délkou ideální na cesty

Proti: Schéma levelů se v jednotlivých kapitolách opakuje, nízká obtížnost

+10