Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario Galaxy

94
5 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
12.11.2007 Wii
24.12.2015 WiiU
22.03.2018 Android
Vývojáři:
Nintendo Entertainment Analysis & Development, NVIDIA Lightspeed Studios (Android verze)
Mushroom Kingdom připravuje oslavu k příležitosti zjevení komety, která kolem království prolétává jednou za sto let. Během oslavy se ale objevuje starý známý Bowser, který unese princeznu Peach i s celým jejím hradem a odlétne s ní do vesmíru. Mario se ho snaží pronásledovat, ale Bowser ho setřese a Mario se tak ocitá na vesmírné stanici na kometě. Tam nachází oživlé hvězdičky Lumy a čarodějku Rosalinu, která se mu rozhodne při hledání Bowsera pomoci, jelikož Bowser ukradl hvězdy sloužící jako pohon její vesmírné stanice a utekl s Peach do středu vesmíru. Mariovým úkolem je tedy najít všechny hvězdy, zprovoznit stanici a postavit se Bowserovi...

Super Mario Galaxy je další z řady plošinovek Super Mario, ve které se, jak už název napovídá, Mario tentokrát vydává do vesmíru. Cílem hry je podobně jako v Super Mario 64 najít dostatek Power Stars, otevírajících cestu do dalších úrovní a nakonec i k hlavnímu bossovi Bowserovi. Power Stars je celkem 120 a jsou poschovávány v čtyřiceti dvou galaxiích, rozdělených do šesti tématických zón. V jednotlivých galaxích/úrovních se Mario pohybuje na miniaturních planetkách s vlastní gravitací, mezi kterými plachtí pomocí speciálních hvězd Launch Stars, které ho vystřelí do vesmíru. Každá zóna je pak zakončená bossfightem s Bowserem nebo jeho synem, Bowserem Jr.

Mario má k dispozici všechny schopnosti ze Super Mario 64 (trojitý skok, dlouhý skok, odrážení od stěn) a navíc získává speciální kurzor Star Pointer, ovládaný pomocí Wii Remote, se kterým se může točit dokola a na dálku sbírat předměty jako úlomky hvězd. Hra obsahuje i nové power-upy, které Maria mohou proměnit v ducha, včelu či ohnivého/ledového Maria.

Na hru navázalo přímé pokračování s názvem Super Mario Galaxy 2.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Wii 100
Výborná klasická Mario hra, příběh je krásný plný galaxie a dobrodružství. Ze začátku hra jednoduchá ale postupně je těžší a těžší. Již dohráno.

Pro: Grafika, ovládání, gameplay, příběh

+4