Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario 3D World

Super Mario 3D World + Bowser's Fury

22.11.2013
12.02.2021
85
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Stejně jako jeho předchůdce Super Mario 3D Land, i Super Mario 3D World přináší linearitu 2D dílů série Super Mario do třetího rozměru. Oproti předcházejícímu dílu se změnila platforma, přibyli noví nepřátelé a představily se 3 nové power-upy (Super Bell, Double Cherry a Lucky Bell). Zvětšil se také počet hrdinů, za které bylo možné hru procházet. Kromě bratrů Maria a Luigiho, může hráč zvolit Toada, princeznu Peach nebo Rosalinu. Každý z hrdinů pak má odlišné vlastnosti, jako rychlost, délka skoku apod. Ve speciální minihře se pak hráč ujímá role Captaina Toada. Hra také nabízí multiplayer až pro 4 hráče najednou.

Zápletka hry se výjimečně nezabývá záchranou princezny Peach. Hlavní záporák série, Bowser, se tentokrát pokusil polapit princezny z království Sprixie. Sprixiové připomínají svým vzhledem malé víly a vysvobození jejich sedmi princezen je hráčův hlavní úkol.

V roce 2021 se hra dočkala vylepšené verze pro hybridní konzoli Nintendo Switch, která do hry přidala vylepšení jako foto režim, online multiplayer a především bonusový režim Bowser's Fury. V něm se Mario vydává k jezeru Lapcat, kde je jeho úkolem zastavit Bowsera, přeměněného tajemnou inkoustovou substancí na gigantického Fury Bowsera. Jako Mariův pomocník, kterého se v lokálním multiplayeru může ujmout i druhý hráč, tentokrát slouží Bowser Jr. vyzbrojený štětcem. Mario musí na každém ostrovu na jezeře najít pět Cat Shines, které ho přemění v takzvaného Giga Cat Mario, aby se Fury Bowserovi mohl postavit v souboji jeden na jednoho. Pokud se Mariovi nepodaří najít všech pět Cat Shines v časovém limitu, začne Fury Bowser na ostrov sesílat meteority, komplikující orientaci v úrovni.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Switch 75
Další Super Mario a vlastně ani nic víc ani míň. Pokud už jste dohráli Super Mario Odyssey a hledáte něco podobného, tak jste našli.

Super Mario 3D World:
Klasická Mario hopsačka. Potěší zejména kočičí skin.

Bowser fury:
Běháte po ostrovech a hledáte ukrytý tokeny aby jste vyčistili svět o Bowserova teroru. Během toho všeho vám pomáhá Bowser Jr., který chce aby se jeho táta vrátil do normálu.

Pro: Kočičí skin, hravé levely, bonusový obsah Bowser fury,Coop

Proti: recyklace

+9