Super Mario 3D Land

13.11.2011

Super Mario 3D Land, jak už název napovídá, přivedl populárního hrdinu Maria i na konzoli Nintendo 3DS. Zápletka hry nepřekvapí, opět se soustředí především na vysvobození princezny Peach ze spárů proradného Bowsera, a stejně tak je tradiční i hratelnost, kdy se jedná o ryzí plošinovku ve stylu ostatních dílů ze série Super Mario. Unikátní u tohoto titulu je však kombinace prvků jak z 2D, tak 3D dílů série. Jednotlivé úrovně jsou tak tradičně lineární, avšak jejich motivy nejsou spojovány do tematicky sjednocených světů, ale náhodně poskládány.

Hru je možné pokořit také v kůži Mariova bratra Luigiho, avšak toho je potřeba nejprve osvobodit z vězení, kde ho držel Dry Bowser. V cestě však hráči stojí nejen staří známí, ale i řada nových nepřátel, které hra přinesla a naopak mu pomůže několik nových power-upů (Boomerang Flower, Invincibility Leaf a Statue Leaf). Velký návrat pak oslavil Super Leaf, který Maria či Luigiho odmění mývalím oblekem.

Jako většina titulů s Mariem, i tato hra byla kladně přijata jak recenzenty, tak hráči a s takřka 12 miliony prodaných kusů se jedná o jeden z nejúspěšnějších titulů na Nintendo 3DS.

[neexistující komentář]: hezký komentář ALE! ten super power-up po několika smrtích není povinný a tedy je jen a jen na Tobě, zda jej využiješ. Pokud ano, pak myslim není na místě si stěžovat na nízkou obtížnost. Tenhle family friendly přístup je naopak něco, za co si nintendo zaslouží pochválit

• 3DS 100
Většina z nás ještě nebyla na světě a videohry s Mariem se už prodávaly jako housky na krámě. A té době pak odpovídá i vzhled, který mám s tímhle italským truhlářem, později instalatérem neodmyslitelně spojený (nebo za to mohou spíš levné vietnamské kopie konzolí od Nintenda?). Možná právě proto, jsem se dílům ve 3D dlouho vyhýbal.

Odvahu jsem našel až teď a ani jednou jsem nelitoval, tedy minimálně do doby než jsem splnil vše na 100%. A čirou náhodou si stejné hodnocení zaslouží i tahle hra. I když nejsou jednotlivé levely příliš dlouhé, nikdy jsem neměl pocit, že jejich překonání je snadné, a ani na samém konci jsem neměl pocit, že by autorům docházely nápady. Hlavně z počátku mi, pro mě v plošinovkách nové, 3D zobrazení způsobilo spoustu nesnází a často vedlo k nepřesnostem a pádům, ale rychle jsem si zvyknul a zjistil, že je to stále ten starý Mario jak si ho pamatuju z dětství. A úplně stejně jako tenkrát jsem se i bavil.

Mě přibylo pár let, jemu zase nějaké ty power-upy, ale ten pocit, když jsem zjistil, že" Princess is in another castle", ten zůstal.

Herní výzva 2018, kat. 8

Pro: Skvělá zábava na cesty,

Proti: u které hrozí nebezpečí, že přejedete svou zastávku.