Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Super Mario Odyssey

90
16 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
adventura > akční adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ano
Datum vydání:
27.10.2017 Switch
Vývojáři:
Nintendo Entertainment Planning & Development
Oficiální stránky:
https://supermario.nintendo.com/
Princezna Peach se vdává! Je to ale proti její vůli. Jejím manželem se má stát zlotřilý Bowser, který ji unesl a s pomocí svých nových poskoků Broodalů začal plánovat svatbu. Mario se ji samozřejmě vydává zachránit, ale selže a ocitne se v sousedním Cap Kingdom, kde potkává živou čepici Cappy, jejíž sestru Tiaru rovněž unesl Bowser. Mario a Cappy tedy uzavírají spojenectví a společně se na palubě vzducholodi Odyssey vydávají na cestu jako žádnou jinou, na jejímž konci čekají Bowser, Peach a Tiara...

První díl plošinovkové série Super Mario pro konzoli Nintendo Switch se vrací k pojetí dílů Super Mario 64 a Super Mario Sunshine. Mario v něm cestuje skrz několik světů (ke kterým patří například realistické New Donk City nebo pouštní Tostarena), které může volně prozkoumávat a plnit v nich rozličné úkoly. Občas Mario narazí i na 2D oblasti, jejichž hratelnost připomíná první díly série z konzole NES. Cílem každého světa je najít dostatečný počet měsíců, které pohání vzducholoď Odyssey a odemykají nové světy.

Mario nově disponuje schopnostmi spjatými s jeho spolubojovníkem, čepicí Cappy. Kromě toho, že ji může házet na nepřátele a využívat jako plošinu, může s ní také posednout rozličné nepřátele a objekty, čímž nad nimi získá kontrolu a může využít jejich schopností k postupu dál. Kromě klasických nepřátel, jako jsou houby Goomba nebo náboje Bullet Bill, může posednout například i tank nebo dinosaura. Cappy je rovněž využita v režimu pro dva hráče, ve kterém se druhý hráč chopí jejího ovládání a může využívat její schopnosti nezávisle na Mariovi.


Poslední diskuzní příspěvek

Tahle hra je hroznej mor. Podivam se tuhle a zkusim se dostat tamhle a uz to teda konecne vypnu. Jen se teda kouknu, jak se dostat k…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.