Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Final Fantasy X

Final Fantasy X HD Remaster

76
14 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
26.12.2001 PS2
18.03.2014 PS3Vita
12.05.2015 PS4
12.05.2016 PC
16.04.2019 XOneSwitch
Vývojáři:
Square, Square Enix (PC verze, PS3 verze, PS4 verze, Vita verze), Virtuos (PS3 verze, Vita verze, PS4 verze, PC verze)
Oficiální stránky:
http://na.square-enix.com/us/games/final-f…
První díl slavné jRPG série Final Fantasy na nové generaci konzolí se objevil na PS2 v roce 2001 a znamenal především značný technický skok oproti starším dílům (Final Fantasy VII, Final Fantasy VIII a Final Fantasy IX) na minulou generaci konzole. Jako vždy jde o velký a rozsáhlý příběh sledující celou řadu postav, náhodné, ale ovšem taktické souboje a nově namluvené dialogy v řadě cutscén.

Final Fantasy X vypráví příběh Tiduse, hvězdného hráče míčové hry Blitzball, který doprovází mladou a krásnou vyvolávačku Yunu na její cestě za záchranou světa Spira před bytostí zvanou Sin.

Největší změnou oproti předchozím dílům je opuštění od ATB (Active Time Battle) a bitvy jsou tak již plně tahové. Hráč si může v klidu naplánovat celý souboj, kdy na přehledném grafu vidí, kdy bude která postava či nepřítel na řadě se svým útokem. Představil se zde též tzv. Sphere Grid, který supluje strom schopností jednotlivých postav. Je pro všechny stejný, ale každý začíná někde jinde a tak každá postava bude mít jiné dovednosti a schopnosti.

Později, a to postupně v letech 2014 (PS3 a Vita), 2015 (PS4) a 2016 (PC) vychází kolekce nazvaná Final Fantasy X/X-2 HD Remaster obsahující remasterované verze her Final Fantasy X (2001, PS2) a Final Fantasy X-2 (2003, PS2). Obě hry jsou navíc v jejich mezinárodních verzích a mají tak dodatečný obsah, původně dostupný pouze v Japonsku. Většina hudby ve FFX se navíc dočkala úprav, ač je možné libovolně přepnout na původní OST.


Poslední diskuzní příspěvek

Charllize: No já právě na příběhu taky nestavím základ hry, je to fajn, když příběh nadchne, ale vždy na první místo stavím atmosféru. Příběh…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.