Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Final Fantasy XII

Final Fantasy XII: The Zodiac Age, Final Fantasy XII International Zodiac Job System

91
8 hodnocení Platformy
Žánr:
RPG > nezařazeno *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
31.10.2006 PS2
11.07.2017 PS4
01.02.2018 PC
30.04.2019 XOneSwitch
Vývojáři:
Square Enix, Square Enix Business Division 3 (PS4 verze, PC verze), Virtuos (PS4 verze)
Oficiální stránky:
https://www.finalfantasyxii.com/home/
Dvanáctý díl ságy Final Fantasy nás zavede do světa Ivalice známého již z Final Fantasy Tactics a Vagrant Story. Centrem dění je hlavní město království Dalmasca, Rabanastre. Celé království je po prohrané válce okupováno mocnou říší Archadia. Hrdinou příběhu je zlodějíček Vaan, který během pokusu o krádež z paláce náhodou potká údajně zesnulou princeznu Ashelii.

Jedná se první hlavní díl série nevyužívající náhodné souboje. Hráč se pohybuje volně v prostředí a může se tak většině nepřátelům vyhnout. Ovládá vždy jen jednu postavu, ovšem ostatním může rozdávat rozkazy, nebo jejich akce naprogramovat pomocí tzv. Gambitů určujících chování v konkrétních situacích (např. použití léčivého kouzla, pokud klesne hladina HP některého ze spojenců pod 50 %). Krom klasických zkušeností získávají charaktery také licenční body (LP) sloužící k naučení schopností, kouzel a odemčení možnosti vybavení zbraněmi a brněním.

Verze pro Playstation 2, která vyšla jako první, měla stejný license board pro všechny postavy. Tudíž každá postava se mohla naučit vše a mohla využívat jakoukoliv zbraň a dovednost. Verze druhá, taktéž pro Playstation 2, s podnázvem International Zodiac Job System, přišla se změnou a umožňovala každé postavě zvolit jedno povolaní z dvanacti a povolaní v průbehu hry nešlo změnit. Také umožňovala přímé ovládaní summonů v boji.

Vydání pro PS4 a PC s podtitulem The Zodiac Age je remastrem, pouze v Japonsku vydané, vylepšené verze hry Final Fantasy XII International Zodiac Job System z roku 2007. Hráč nově musí vybrat každé z postav dvě povolání a ovlivnit tím její vývoj. Remaster také umožňuje hru zrychlit (2x nebo 4x) a mění rozestavení (i obsah) truhel s poklady.

Čtvrtá verze pro Xbox One a Nintendo Switch má na výběr také dvě povolaní, které ale jdou v průběhu hry libovolně měnit a tak se nemůže stát, že si hráč zvolí špatně. Tato verze také obsahuje regulérní New Game+ a lze si vybírat ze tří setů gambit nastavení. Předchozí verze měly pro každou postavu gambit jen jeden. 24. dubna roku 2020 však byly updatem přidány novinky ze Switch a Xbox One verze i do verzí pro PS4 a PC.

Pokračování Final Fantasy XII: Revenant Wings vyšlo v roce 2007 exkluzivně pro Nintendo DS.


Poslední diskuzní příspěvek

Tak vcera pridali pomoci patche featury ze Switch a Xone verze do verzi pro PS4 a PC. Ted uz jen podobne updatnout Dragon Quest 11. I kdyz…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.