Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Momentálně rozehráno


Profil

Moje herní historie počala v časech, kdy jsem ještě sral do plenek a vlastně si to hraní ani moc nepamatuji. Snad jen, že šlo o herní mašinku s pongem a snad i pár dalšími variantami pongu.

Časem otecko pořídil Sharp MZ-800, kde jsem propařil mnoho a mnoho hodin. Hry, které si pamatuji dodnes a občas je spustím v emulátoru, jsou Saboteur, Flappy (tohle vyšlo snad jen pro šarpy a nějaká odlišná verze snad ještě pro NES (a jak jsem byl upozorněn v diskuzi u Mafie, tak ještě pro PMD 85(edit No.2 - tak zda se, ze tu je minimalne jeste port pro Atari ))) a můj osobní kult Gunfright.

Bohužel časem otec šarpa prodal a na nějaký čas jsem se musel spokojit s životem bez počítače. To se změnilo v roce 94, kdy se doma objevila bednička třiosmšestička. A už to je jelo - Dune 2, Princ 1 aji 2, Wolf, Sokoban, Civka, Doom...

K příchodu PC se váže také důležitá součást mého herního života a to byly herní časopisy, které byly a vlastně dodnes jsou (ovšem ve formě herních serverů) pro mě zajímavější než vlastní hraní. Já vlastně za život dohrál minimum her, které jsem rozehrál. O to radši jsem si o hrách četl a dnes vlastně většinu her sleduji u youtuberů.

Abych se vrátil k samotnému hraní - do příchodu grafických akcelerátorů jsem hry miloval, po jejich příchodu mi z nich bylo často na blití. Neříkám, že jsem se nudil, když jsem se svou novou Voodoo2 kosil pičuse v Q2, ale tak nějak mi 3d grafika ve svých počátcích nepřirostla k srdci a myslím, že oprávněně. Dneska si v klidu zahraji Albion a je to krásná hra, pustit si Turoka, tak nestihnu ani doběhnout na záchod.

Nejsem si jistý, která hra tuhle moji nelibost k 3d odstranila, ale dost možná to byl Half-Life, hra která se v mém osobním top ten žebříčku drží, když ne na prvním místě, tak určitě mezi prvními třemi.

To už ale pomalu končilo tisíciletí a já zavalen složitostmi života dospělého jedince opustil na pár let pravidelné hraní, abych se k ňomu mohl vrátit v roce 2013 a to rovnou koupí konzole ps3, za což se opravdu stydím. Omluvou mi snad bude, že GTA V pro pc nebylo.

Po dohrání GTA šel milý ps3 z domu, já si koupil herní mašinu a v poslední době dávám malý herní comeback a musím říct, že přes neustálé brblání nostalgiků, jsou dnešní hry pekelně cool - GTA V, Asasíni, Zaklínač 3, Hotline Miami... Na výběr jsou tuny indie titulů, tříáčkové tituly, ač jedou stále dokolečka stejný pattern, jsou zábavné a technologicky vymazlené, prostě něco jako můj sen z devadesátek.

Tak to je asi tak všechno, mno.