Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Settlers II: Veni, Vidi, Vici

Die Siedler II: Veni, Vidi, Vici; The Romans

31.08.1996
86
176 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Římská loď Torius pod vedením kapitána Octaviuse je na cestě do Latonických provincií. Silná bouře ji ovšem vychýlí z kurzu a loď následně ztroskotá u neznámých břehů. Trosečníci se rozhodnou vybudovat kolonii a zvýšit tak šanci na přežití. To je základním motivem kampaně budovatelské strategie Settlers II, ve které hráč musí nejprve vytvořit fungující ekonomiku, aby se následně mohl pustit do územní expanze a rozšířit své území až k magické bráně, která mu umožní postoupit do další mise.

Hráče tedy čeká výstavba mnoha rozličných budov, hledání nerostných zdrojů, nastavení a kontrola priorit výroby a distribuce surovin i následných výrobků tak, aby v každé budově bylo všeho dostatek a ekonomika nestagnovala. Typickým prvkem hry je výstavba transportní sítě cest, pomocí kterých je potřeba propojit všechny budovy a zajistit tak distribuci surovin a výrobků. Hráč zpočátku kontroluje jen omezené území, které musí rozšířit výstavbou vojenských posádek. V okamžiku, kdy jeho území narazí na území soupeře, může dojít k vojenskému střetu, o jehož výsledku rozhoduje jak množství vojenských jednotek, tak i jejich vycvičenost.

Kromě výše zmíněné kampaně hra obsahuje i 18 samostatných map, kde si hráč může zvolit počet svých protivníků, vybrat si jeden ze čtyř dostupných národů (Římané, Vikingové, Japonci a Afričani), stanovit cíl hry, i nastavit, zda budou jeho oponenti válčit mezi sebou nebo půjdou společně proti hráči. Hra obsahuje i multiplayer ve formě splitscreenu.

Ke hře vyšlo rozšíření The Settlers II Mission CD. V roce 1998 série pokračovala hrou The Settlers III.


Poslední diskuzní příspěvek

@Zx Atari (02.11.2019 13:19): To vím jenom já teď bydlím v Praze a bratra mám na Slovensku teď potřebuji něco co umí jít přes LAN anebo internet :)
ale Homan 1,2,3 se všemi datadisky mám za sebou... Už ty novější 4 a víš jsem nehrál...

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 100
Vracím se do roku 1996 tuhle dobu vlastním stroj Intel 386 40MHz, 4MB Ram a 42MB HDD.
Spouštím gamesu Settlers 2, už na začátku jsem věděl, že to nebude jenom tak něco, protože předchůdce byl taky dobrý a v druhém dílu se popracovalo na grafice, přibyli nové rasy, zvětšila se pestrost itemov v skladech.
Nás s bratrem čekala výzva, bylo mi pouhých 9 let a bratrovi 7 a museli jsme dát dokopy 1499 Sk na další MYŠ ano potřebovali jsme na Settlers 2 dvě myšky a tak jsme náš plán zrealizovali a to byl začátek cesty do pekel Settlersu...

Kampaň byla jenom taková jednohubka, bral jsem jí jako tutorial, to pravé začalo s možností: "volná hra". Dnes už vím, že Settlers jako jediná strategie umožňuje hrát ve dvou na jednom PC, proto ty dvě myšky. Začali jsme pozvolna 2vs2 poté 2vs4 až k 2vs6 a jako závěr 1vs7 a tyhle partie trvali cca 25 hodin normálního času.

Když jsme zůstali na mape už jen já a bratr a celá mapa už byla vytěžena, použili jsme cheaty na doplňování zásob, nošení věcí z bodu A do bodu B bylo klíčovým prvkem k vítězství, proto bylo nutné mít udělanou přimyslenou infrastrukturu skladů, cest a také místo na bojový tréning.

Hlavním důvodem proč teď píšu tenhle komentář je to, že včera jsem objevil stroj času a vrátil jsem se s bratrem do roku 96 a to za pomoci prográmku který hru rozjede na windows 10 klidně v rozlišení FullHD a za použití protokolu IPv6 je možné pomocí hamachi anebo jiné VPN hrát po síti. Prográmek zde: Stačí si nainstalovat GOG verzi a do ní rozpakovat tuhle věc, poté kliknout na rttr.bat a šílenství může znovu začít.

Čeká tu asi 100 map, CPU UI na vysoké úrovni fakt HARD CORE když nastavíte nejvyšší obtížnost. Všem co tuhle hru neznají a mají rádi strategie typu ANNO tak doporučuji zkusit tuhle možnost není nic podobné proste Settlers 2 je originál a nerovná se mu žádní nová hra.
Jestli by byl někdo zklamán z grafické stránky tak existuje remake zde: to není špatný, ale hra obsahuje málo map a není to prostě ten starý dobrý originál, ani nevím co tomu chybí...

Pro: užasní grafika, ekonomické myšlení, infrastruktura, těžení, pěstování, bojování, hudba

+21
  • PC 90
Jedničku jsem přešel, ale u dvojky se zarazil. Jedna z těch nejrevolučnějších strategií, které kdy spatřily světlo světa. Škoda, že to v dnešní době plno lidí neocení. Tehdá to bylo revoluční ve všech ohledech. Hlavně ten jednoduchý nápad, dojít z A do bodu B...ten se prostě nikdy nezapomene. The Settlers tak u mě mají velký kus srdce, který jsem do hry vložil a pařil a pařil a pařil...dokud jsem tomu vykoupení pro ty maličké Římany (díky za opravu) nedospěl.
+7
  • PC 95
Sice již trošku starší kousek a mladší generaci nepříliš oku lahodící, ale přesto unikátní hra, průkopnická řekl bych. Grafika je i přesto však velmi milá a detailní (zvířátka, sledovací okýnka). Hledáte-li oddechovou hru, je toto přímo stvořeno pro vás.

Pro: Grafika, ovládání, zábava

Proti: -nic sem nenašel-

+3 +5 −2
  • PC 100
Velmi originální hra, která přinesla nový koncept strategie. Bohužel od třetí pokračování, spadlo do kýče a trendu moderních RTS, od třetího pokračování se jedná již pouze o úpadek žánru. Poslední snahu o návrat k tomuto konceptu strategie o který se vývojáři pokusili remakem hry, skončil žalostně, neboť udělali jeden velmi chybný krok, hru vydali ve 3D, což ji šíleně poškodilo a z remaku se stal hybrid.

Pro: grafika, hratelnost, koncept samotné hry

Proti: časová náročnost

  • PC 95
Skvělá budovatelská hra, u které jsem také strávil část svého mládí. Na svoji dobu byla revoluční v mnoha směrech.

Také bych se chtěl zmínit o The Settlers 2 10th Anniversary, která je vlastně to samé jako klasická Settlers 2, ale předělaná do nové grafiky. Fakt šupa. Hned jsem přitom zavzpomínal na staré dobre časy.
-3 +3 −6