The Settlers III

30.11.1998

Stejně jako dříve musíte zajistit fungující ekonomiku, produkovat vojenské jednotky a sprovodit ze světa všechny nepřátele na mapě.

Další pokračování populární série, která doznala zásadní změny v podobě absence cestiček mezi budovami, jednotky se tak mohou pohybovat úplně volně. Budujete pily, domky pro lesníky, zbrojírny, kasárna a spoustu jiných budov. Jako vždy těžíte suroviny za pomoci geologů, kteří pro vás hledají ložiska v horách. Celkově si vyberete jednu ze tří civilizací, se kterou projdete kampaň s cílem zničit protihráče na mapě. Grafické zpracování je stylizované, jak je u série zvykem.

Ke hře vyšla rozšíření The Settlers III Mission CD a The Settlers III: Quest of the Amazons. V roce 2001 série pokračovala hrou The Settlers IV.

Série settlers, pro mne začíná až tímto titulem. Předchozí jsem nehrál a vzhledem k jejich prehistorickému zpracování, asi ani nebudu(což samozřejmě nijak nesnižuje jejich kvality, jen prostě nejsem retro-gamer). Jedná se o kvalitní RTS která je hezky graficky zpracovaná, panáčci se nesou v duchu lemings a nejsou nijak extra realisticky zpracované, což samozřejmě hodnotím velice pozitivně, dýchá to nadsázkou a dá se říci i komičností. Graficky a duchem, jakým je hra interpretována, to rozhodně připomíná The Cultures.Takhle nějak bych si představoval zpracovanou válku lemingů. Je možnost hrát za tři národy a z předešlých dílů je zachována přetahovaná o hranice a zdroje, stejně tak výrobní řetězce.
Dovolím si delší prolog k této smutné legendě, neboť proto abychom pochopili, proč se zrodil krypl s třemi nohami, rukama a třema slepýma očima, musíme se věnovat jeho umírajícímu otci. Otcem TSIII je Blue Byte. Blue Byte Software bylo v 90 letech studiem které zasluhovalo respekt a úctu, jeho členové byli vskutku vývojáři nemalých kvalit, který přišli s mnohem originálními věcmi a nebáli se smilnit se všemi herními žánry. Dali nám krásného árijce albína...tedy vlastně Albiona, tenisovou hru, simulátor a tak dále. Tenkrát to byli velice stateční hoši a zasluhovali si můj respekt, nebáli se, tvořili.Jak by řekl básník: "Avšak jednoho dne krásného slunečního dne, uprostřed odpoledne v ponuré noci"... stvořili hru Settlers po níž následovala úspěšná Settlers II, která se držela konceptu jedničky, jež byl velice originální a první real-timovou strategií kde se putkařilo o pružné hranice, které jste rozšiřovali svou..ok nebudu zabíhat moc do detailu. Tak tedy jednička a dvojka se drželi ševcova kopyta. Bohužel kolem roku 1995 dochází k boomu realtime klikaček a těmto komerčním svodům podléhá i managment již prosperující firmy a značky. Proto opouští starý, dobrý, skvělý koncept hry a vytváří za pomoci ďábla a všech sil pekelných, za pomoci sil zla, které prostupuje všemi světy a svatí prchají hrůzou před jeho pojmenováním, za této strašlivé pomoci vytváří krypla který jako jed zabije kreativitu všech nadaných lidí Blue Byte studia, kukaččího bastarda, který svými věčně hladovými ústy odsál veškeré jejich mateřské mléko života a kreativity a jehož se jim nepodařilo od prsu odtrhnout do dnes. Settlers III jsou koncem jejich vývojářské éry a počátkem éry incestního plození jednoho bastarda za druhým (datadisk k trojce;4, datadisk ke 4; 5,6,7 atd.).

Proto Settlery III mohu jen "nenávidět". Nejen proto že trojka zrází své starší bratry a stávájí se obyčejnou průměrnou(originalita I aII byla zabita)realtime klikačkou, ale hlavně proto, že startuje nekonečnou sérii dalších bastardů a zrady. Ano jako fanoušek Settlerů tvrdím že Settleři od 3 nahoru s tímto titulem nemají nic společného. Co však mají společného že krásně parazytují na značce "Settlers".
Stále si pokládám otázku, jaké skvělé hry mohli hoši z Blue Bytes vytvořit kdyby nebylo těchto kryplů a bastardů, slovy básníka: "Otče, jaké to máš syny své ženy zavrhli! S divokou zvěří se raději páří a cheatují ve hrách!"
A tak končí celá legenda
-1 +10 −11