Osiris: New Dawn

18.01.2023

V roce 2078 se expediční mise Osiris, jako součást druhého kolonizačního týmu vyslaného U.N.E. (Organizace spojených národů Země), vydala na cestu do hvězdného systému Gliese 581 vzdáleného 20 světelných let, aby studovala planety pro potenciální obnovení populace.

Kosmická loď ale neočekávaně selhala a nuceně přistála na povrchu neznámé planety. Hráči musí překonat nebezpečí nepředvídatelných povětrnostních podmínek vybudováním centrální základny, rozšiřovat strukturu pomocí modulárních jednotek, shánět vodu a potraviny, vytvářet výzkumná střediska, výrobní závody, čelit roztodivným tvorům a odhalovat tajemné události, které vedly k zmizení první expedice.

Hru lze hrát samostatně, v kooperaci nebo v online režimu a hráč si sám během hry volí, zda chce hrát z prvního pohledu, či pohledu třetí osoby.

Jestli někdo uvažuje nad tým, že si to koupí tak jenom doporučuji. Otestoval jsem ještě nehodou verzi v0.1.156 a první dojmi docela dobrý. Napíšu komentář když najdu čas.