Horizon Chase Turbo

15.05.2018
28.11.2018
kompatibilní

Horizon Chase Turbo je závodní hra inspirovaná závodními tituly z 80. a 90. let, jako jsou například OutRun nebo Lotus: The Ultimate Challenge. Grafika vychází z 16bitové generace konzolí, avšak její styl převádí do moderního zpracování za využití polygonové estetiky a křiklavých sekundárních barev.

Horizon Chase Turbo nabízí v singleplayeru cestu kolem světa, během které se podíváte na rozličné lokality, jako například USA nebo Island. Každá trať ve hře je jedinečná, jak svým tvarem, tak i prostředím. Ve hře je několik typů aut, které si odemykáte získáváním peněz za vítězství v závodech. Hra nabízí i multiplayer, který je možné hrát klasicky po síti, ale zároveň nabízí i možnost hrát ve splitscreenu.

Původně jsem si chtěl jen HCT zkusit, ale tyto arkádové závodymě chytly.

Je to myslím skvělé arkádové závodění u kterého, zejména v hotseat, dokáže člověk strávit hodně času. Hra obsahuje i dost odemykatelného obsahu v podobě nových aut, aby motivovala dokončení turnajů v plné míře. Můžete také taktizovat, jaké auto si vezmete na danou trať s ohledem na její vlastnosti.

Nejvíc mě mrzelo, že neobsahuje možnost jet pouze s přáteli závody ve dvou na libovolné trati. Také mě často štvalo, že u pokročilých tratí byla obtížnost spíše založena na snížené viditelnosti pro hráče, tedy bez vlivu na počítačové protivníky.

Pro: Hotseat zavody, rostouci obtiznost trati i chovani protivniku, velky vyber aut

Proti: Obtizna prehlednost, nekdy neprijemne efekty, nemoznost vlastnich malych zavodu se spoluhracem

90 léta jsou zpět, starý dobrý LOTUS :) Jenom živější barvy, možnost hrát s kamarádem na jednom PC. Typická arkádová záležitost, která ničím nepřekvapí no na druhý straně nezklame...

Arkádová část je také ve výbavě auta, nemusíte nijak taktizovat, vždy vybíráte jeden z tří upgradů, které ve hře málem vůbec necítit. Rozdíly mezi vozidly jsou minimální, ale přesto citelné.

Za taktické prvky se dají označit nutnost tankování - seberete ikony s benzínem na trati a druhý taktický prvek je nitro. Vždy startujete s třemi náplni a na některých okruzích můžete další chytnout.

Verze hry: Epic Store Free 27.6.2021

Pro: 2-4 hráči na jednom PC, hudba, čistá arkáda minimální taktika, v co-op je to fakt sranda s přítelkyní

Proti: nemožnost online, minimální modifikace aut, čistá arkáda minimální taktika