OutRun

1991 SegaMDSegaGG
20.09.1996 Saturn
12.03.2015 3DS
10.01.2019 Switch
, (sekundární), (Amiga verze, Amstrad verze, Spectrum verze, Atari ST verze), (C64 verze), (PC verze), (SegaGG verze), (SegaMD verze), (Saturn verze)
Jedná se o závodní hru, kde je cílem dostat se z jednoho konce USA na druhý. Nezávodíte zde se žádným soupeřem, ale vaším soupeřem je čas, který se po vteřině odečítá a je neúprosný. Cestu vám znepříjemňují zatáčky a především vozidla, která musíte předjíždět. Během cesty můžete volit na křižovatkách, jestli odbočíte vlevo nebo vpravo, podle vaší volby se poté měnilo prostředí hry (hory, zasněžená oblast).

Kamera je umístěna za vozem a k ovládání stačí pouze směrové šipky a klávesy k přeřazování z lehkého na silný převod. Ovládáte Ferrari Testarossa, kdy na zadní části vozu můžete vidět logo společnosti Ferrari.

Hra používá technologii Super Scaler, kdy na sebe navazují v rychlém sledu stejné obrazce a člověk má pocit, že prostředí se neustále mění.

• Arcade 70
OutRun je další automatovka, u které jsem strávil spoustu času a utratil za ni spoustu drobných. Ferrari je po Porsche má druhá nejoblíbenější automobilová značka, takže jsem rád usedl do sedačky stylového červeného automatu a vyrazil na cestu po USA.

Časový limit je nemilosrdný, a dokončení hry tak není nic lehkého, když navíc vezmu v potaz další vozidla (včetně Porsche 911 Turbo), která se mi pořád pletla do cesty, a jízdu mi tak vůbec neulehčovala. Super vychytávkou byla na tehdejší dobu možnost volby směru, kam se bude má cesta ubírat dál. Z písečných pláží jsem se tak dostal přes rušná města či zasněžené hory až do cíle a často jsem jel jinou cestou.

OutRun není špatná hra a patří mezi ty nejznámější tituly pro Arcade automaty vůbec, ale postrádám u něj multiplayer a více zábavy jsem si užil třeba u SCUD Race.

Pro: Ferrari Testarossa Spider, stylový vzhled automatu, možnost volby směru, okolní krajina

Proti: přísný časový limit, chybí multiplayer