Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

OutRun

Out Run, Sega Ages: OutRun, 3D Out Run

SEGA Enterprises Ltd. •  Sega-AM2 •  Probe Software (Amiga, AmstCPC, Spectrum, AtST) •  Amazing Products (C64) •  Unlimited Software Inc. (PC) •  Sanritsu Denki (SegaGG) •  Hertz (SegaMD) •  Rutubo Games (Saturn)
25.09.1986
1988
1989
1990
20.09.1996
1998
květen 2006
12.03.2015
10.01.2019
67
11 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Jedná se o závodní hru, kde je cílem dostat se z jednoho konce USA na druhý. Nezávodíte zde se žádným soupeřem, ale vaším soupeřem je čas, který se po vteřině odečítá a je neúprosný. Cestu vám znepříjemňují zatáčky a především vozidla, která musíte předjíždět. Během cesty můžete volit na křižovatkách, jestli odbočíte vlevo nebo vpravo, podle vaší volby se poté měnilo prostředí hry (hory, zasněžená oblast).

Kamera je umístěna za vozem a k ovládání stačí pouze směrové šipky a klávesy k přeřazování z lehkého na silný převod. Ovládáte Ferrari Testarossa, kdy na zadní části vozu můžete vidět logo společnosti Ferrari.

Hra používá technologii Super Scaler, kdy na sebe navazují v rychlém sledu stejné obrazce a člověk má pocit, že prostředí se neustále mění.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • Arcade 70
OutRun je další automatovka, u které jsem strávil spoustu času a utratil za ni spoustu drobných. Ferrari je po Porsche má druhá nejoblíbenější automobilová značka, takže jsem rád usedl do sedačky stylového červeného automatu a vyrazil na cestu po USA.

Časový limit je nemilosrdný, a dokončení hry tak není nic lehkého, když navíc vezmu v potaz další vozidla (včetně Porsche 911 Turbo), která se mi pořád pletla do cesty, a jízdu mi tak vůbec neulehčovala. Super vychytávkou byla na tehdejší dobu možnost volby směru, kam se bude má cesta ubírat dál. Z písečných pláží jsem se tak dostal přes rušná města či zasněžené hory až do cíle a často jsem jel jinou cestou.

OutRun není špatná hra a patří mezi ty nejznámější tituly pro Arcade automaty vůbec, ale postrádám u něj multiplayer a více zábavy jsem si užil třeba u SCUD Race.

Pro: Ferrari Testarossa Spider, stylový vzhled automatu, možnost volby směru, okolní krajina

Proti: přísný časový limit, chybí multiplayer

+8