Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

The Legend of Zelda: A Link to the Past

13.04.1992
02.12.2002
22.01.2007
30.01.2014
14.04.2016
05.09.2019
87
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Království Hyrule je v nebezpečí! Zlý čaroděj Agahnim chce znovu přivést na svět temnou entitu Ganona, který byl před dávnými staletími sedmi mudrci uvězněn v temném světě. Unesl tedy princeznu Zeldu a šest dalších dívek, které mají mezi svými předky zmíněné mudrce, a plánuje Ganona osvobodit tak, že těchto sedm dívek pošle do temného světa za Ganonem a tím prolomí pečeť mezi světy. Jediný, kdo se mu dokáže postavit, je chlapec se zelenou čapkou Link, který se vedený moudrým starcem Sahasrahlou vydává na pouť za získáním Master Swordu, jediné zbraně, která dokáže Agahnima porazit.

A Link to the Past je třetím dílem série The Legend of Zelda. Po rozpačitém přijetí změn v druhém dílu se autoři vrátili k formátu dílu prvního, tudíž byly odstraněny RPG prvky a plošinovkové části hry - celá hra se odehrává v izometrickém pohledu. Cílem hry je postupně projít všechny dungeony a získávat v nich předměty, dávající Linkovi nové schopnosti, otevírající nové části světa. Oproti prvnímu dílu bylo ale výrazně zlepšeno ovládání (například Link může chodit šikmo, ne jen do čtyř směrů a jeho útoky mají oblouk, takže není nutné stát přímo u nepřátel) a přidána spousta nových předmětů, které se v sérii objevují dodnes, jako například hák Hookshot, již zmíněný Master Sword nebo Pegasus Boots umožňující Linkovi sprintovat.

Hra se odehrává ve dvou světech, světlém a temném, mezi kterými může Link cestovat použitím magického zrcadla. Stavba světa je sice podobná, ale dungeony jsou zcela odlišné a některé oblasti jsou dostupné pouze v jednom určitém světě, čehož se hojně využívá v hádankách.

V roce 2019 se stala součástí kolekce her přístupné předplatitelům služby Nintendo Switch Online.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.