@Isair (27.07.2022 05:16): Já jsem měl před pár lety doma NES mini a první Zeldu jsem se snažil hrát, ale nějak mě to nechytlo. Jak správně píšeš - věk se na ní už hodně podepsal. Výhoda A Link to the Past je ta, že by se dalo říct, že je to první moderní Zelda a jako taková je velmi dobře hratelná i dnes.

A pokud by je člověk fanouškem starých her (a nevadí mu mít doma další zbytečný krám), obzvláště dobře se hraje na Super Nintendo Mini, protože s původním ovladačem je to trochu o něčem jiném než s moderním analogovým, který přesně padne do ruky.
@aDOSt (26.07.2022 21:23): To je asi hlavně tím, že tohle je původem čistě PC databáze, takže tu ty konzolové kousky ještě nejsou tak "zajeté/zažité". Protože minimálně z mého okolí zná takový Tekken 3 snad každý.
Ale ona DH je hodně slabá co se týká počtu hodnocení starších, trochu obskurnějších nebo indie kousků. Jakmile to není něco obecně hodně známého a na PC, má to tu maximálně pár hodnocení, pokud vůbec. Třebas u většiny JRPG (a docela i velkých značek) či indie her mě překvapuje, jak málo hodnocení tu mají a spousta kousků tu trestuhodně ještě není ani vůbec přidána (viz. Mana či Romancing série od Square, většina dílů YS apod.).

Jinak ale pěkný komentář, paradoxně jsem zrovna rozehrál Ocean's Heart , který je silně inspirovaný A Link to the Past, tak jsem na to zvědav. Tyhle staré Zeldy (především Link to the Past a některé ty co vyšly na Gameboye) jsem si vždycky hrozně chtěl zahrát, ta kombinace žánrů a obrovská míra explorace je něco, co mě na hře vždycky strašně lákalo a v podobné míře mi to dal okusit asi pouze Anodyne  (což je taková casual Zelda na tripu, která asi rozhodně nebude sednout každému), ale mě přiměl se o sérii trochu více zajímat. Zatím jsem z ní dohrál jen úplně první Zeldu v té PC verzi Zelda Classic , která též sice měla své kouzlo, ale věk se na ní už hodně podepsal a zdaleka není tak propracovaná a vymazlená jako mladší A Link to the Past. Asi je na čase konečně sáhnout po emulátoru...
Teď jsem se pro zajímavost koukal a ono to s těmi komentáři ke hrám na první PlayStation taky není nejslavnější a přitom často jde o legendární hry: Gran Turismo 2 - 1 komentář, Medal of Honor - 1, Crash Team Racing - 1, Tekken 3 - 2, Spyro: Year of the Dragon - 0, Final Fantasy IX - 0, Syphon Filter - 0, atd.
@Niktorius (26.07.2022 21:01): K tomu bych jen dodal, že ještě začátkem tisíciletí si hráči v mém okolí běžně pokládali otázku: "Máš počítač nebo PlayStation?" Nebýt Score a Levelu, ani bych nevěděl, že nějaké Nintendo 64 nebo Sega Dreamcast vůbec existují.
@aDOSt (komentář): Ohledně dostupnosti a popularity konzolí: Já si vlastně ani nejsem jistý, jestli se tu SNES oficiálně distribuoval. Ještě N64 byla v Česku docela obskurnost.

PlayStation vedl díky tomu, že byl masivně propagovaný, o jeho dobové konkurenci zde prakticky nebylo slyšet a bylo možné na něm hrát i pálené hry ("očipování" nabízeli přímo prodejci :) ), což u Mega Drivu nešlo.

Ve vzpomínkách hráčů je zjevné, že před příchodem PSX, se tu hráli hlavně hry pro osobní počítače, a speciálně ty evropské. Já mám zpětně u 16-bitových her na konzole ostatně pocit velkého objevu; člověk najednou vidí, o co přicházel a jak super to bylo :)
Dají se verze pro VC považovat za samostatné platformy? Wii, WiiU a 3DS by tím úplně vypadalo. Ta verze se prakticky neliší od SNESové.