Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Zelda Classic

1999
68
5 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

The Legend of Zelda vyšla již v roce 1986 pro platformu NES, díky všeobecnému úspěchu se tak skupina fanoušků rozhodla vytvořit v roce 1999 upravené verze běžící pod operačními systémy Windows, Linux a Mac - v nejposlednější verzi Zelda Classic 2.5.

V příběhu se ujmete chlapce Linka, který chce zachránit unesenou princeznu Zeldu z pařátů zlého Ganona. Herní svět je rozlehlý a rozdělený na jednoobrazovkové "místnosti". Navštívíte lesy, skály, pouště, hřbitovy a samozřejmě jeskyně. Na každém kroku za princeznou narazíte na bojechtivou havěť a pokud se zrovna vaše ostří nebude brodit vnitřnostmi, určitě budete řešit nějakou hádanku nebo handlovat s obchodníky.


Poslední diskuzní příspěvek

@Isair (27.07.2018 23:46): Jo, tohle mám to stažené ve SNES verzi, ale ještě jsem se k tomu nedostal :) Modeři vytvořili překvapivě hodně verzí, dají se sehnat i varianty bez časového limitu.

Existuje taky BS "pokračování" Link to the Past (odkaz). Škoda, že tyhle BS hry nikdy Nintendo nevydalo znovu oficiálně, dost jich chybí nebo jsou k nalezení jen v hacknutých/nekompletních verzích.

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.