Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds

Žánr:
RPG > nezařazeno *
adventura > 3D adventura
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Rok vydání:
1993
Vývojáři:
Looking Glass Studios
Rozsáhlé RPG odehrávající se převážně v podzemí a uzavřených prostorách. Používá klasický systém několika vlastností (síla, obratnost...) a širší palety schopností (boj s mečem, opravování zbraní...). Útok se provádí tažením myši, kouzla se skládají z run. Jedna z prvních her z pohledu postavy (3D 1st person), včetně tehdy neobvyklého pohledu nahoru/dolů.

Příběh začíná příjezdem hlavní postavy na oslavu na hradě Lorda Britishe, kde se nachází řada dalších postav a také jeden zrádce. Ještě před začátkem samotného hraní je hrad obklopen neproniknutelnou hmotou "černého kamene" (blackrock), za čímž stojí padouch Guardian (známý z více dílů her Ultima). Hráč sestupuje do podzemí hradu, kde nachází portál, který postupně otevírá vstupy do dalších světů (např. orkské vězení, létající pevnost, ledové jeskyně nebo podivný "Ethereal void" s chodníky vznášejícími se ve vzduchu). V těchto světech se skrývá klíč k osvobození zajatců hradu Lorda Britishe.

Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Prozatím ke hře nebyl napsán žádný komentář.