Fate: Gates of Dawn

01.05.1991

Fate: Gates of Dawn je tradiční dungeon z počátku 90. let, který vyšel v roce 1991 na Amigu a Atari ST. Z prvního pohledu viděný svět a tahové souboje, podobně jako u Wizardry VII: Crusaders of the Dark Savant, jsou hlavní domény titulu od německých vývojářů z reLINE Software. Svoji rozlohou a možnostmi (hráč může rekrutovat až 28 postav a vytvořit čtyři separátní družiny) je Fate jedním z nejkomplexnějších dungeonů. Například zdejší svět obývá jedenáct ras, hráč si může vybírat ze 32 povolání nebo i jen proměnlivé počasí a denní cyklus, který ovlivňuje svět okolo.

Ocitáte se v roli Winwooda, mladého jinocha naší doby, který byl teleportován do paralelního světa kouzelníkem Thardanem, hlavním antagonistou hry. Spletitý příběh provede hráče vesničky, labyrinty, dungeony, lesy nebo planiny a řadou překážek, které je třeba vyřešit.

@mazar1234 (01.03.2018 00:16): No, v podstatě jsem tehdy u Davesada hodnotil jako CRPGaddict. Tu dobrou část hry :-D 75% jsem tomu teď dal z protekce :-)

Ta pauza byla nynucená tím zákysem. Já jsem asi vlezl někam, kam jsem neměl, na druhou stranu si říkám, že vlastně nic jiného, než tam vlézt, se zrovna ani nenabízelo. Buď jsem málo grindoval a dostal se tam se srabáckou partou nebo nevím. Každopádně ty potvory, co mi daly hned na potkání Stone, ty to zabily.

Sranda je, že já si to vlastně pamatuji jako by to bylo včera :-) Obvykle mám na hry blbou paměť, ale tady by se asi navázat dalo v pohodě, jen na to prostě nemám nervy :-)

Když na to vzpomínám s odstupem, tak jsem tehdy stejně překousnul spoustu otravy, ty dungeony s teleportem co dva kroky mě vlastně vůbec nebavily :-) Ale to nadšení a zápal mě dost zaslepovaly. Atmosféra totiž 100% a tu dávám ve hrách na první místo :-)

A originálku prodat, neprodat....stále nevím, spíše ne :-)